Papier toaletowy

Ile papieru toaletowego potrzebujesz – ta strona da ci odpowiedź

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Ile papieru toaletowego potrzebujesz, żeby przetrwać okres kwarantanny? Takie pytanie mogło zrodzić się w głowach wielu osób, które były ostatnio w jakimkolwiek sklepie wielkopowierzchniowym. Społeczeństwo zaczęło masowo kupować rolki papieru toaletowego tak, jakby kończył się świat. Teraz mogą przynajmniej obliczyć, na ile im go wystarczy.

Ile papieru toaletowego potrzebujesz
Fot. How Much Toilet paper?

Trzeba mieć zapasy niektórych rzeczy w domu, a szczególnie teraz, kiedy wychodzi się z niego o wiele rzadziej. To zrozumiałe, choć patrząc na to, co działo się jakiś czas temu w sklepach, można dojść do wniosku, że najwięcej zużywa się… papieru toaletowego. Ten znikał z półek tak szybko, jak makrony oraz ryże lub nawet szybciej. Prowadziło to do sytuacji, że papieru często nie można było kupić. Pewni studenci z Anglii postanowili więc policzyć, czy przypadkiem nie ma w tych zakupach lekkiej przesady.

Ile papieru toaletowego potrzebujesz

Ile papieru toaletowego potrzebujesz, a w oryginale „How much toilet paper?”, brzmi nazwa strony internetowej, gdzie każdy może policzyć swoje domowe zapasy. Może to wyglądać jak żart, ale sama strona jest czymś więcej. Jest informacją dla wszystkich o tym, by nie przesadzać i nie myśleć tylko o sobie. Zbyt wielkie zakupu doprowadzają do tego, że część z rzeczy się marnuje (papier może nie, ale wiecie, o co chodzi), a dla innych osób zwyczajnie zabrakło w sklepie niektórych towarów. Przecież starsze i samotne osoby nie mogą pozwolić sobie na częste wycieczki do sklepów, bo jest to dla nich męczące, a dodatkowo są w grupie podwyższonego ryzyka.

Zobacz też: YouTube obniża jakość wideo na czas kwarantanny

Na stronie czeka na użytkowników też sporo rzeczy do wypełniania, jeżeli chcą dokładnie policzyć zużycie papieru toaletowego. Podaje się liczbę rolek w domu, wizyt w toalecie czy średnią ilość kawałków papieru na… no wiecie. Do tego dodaje się czas kwarantanny i wychodzi nam, czy papieru mamy wystarczająco dużo. Według danych na stronie średnio wychodzi tak, że ludzie posiadają w domach 500 procent więcej papieru, niż potrzebowaliby na czas kwarantanny.

Źródło: HowMuchToiletPaper

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy