Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie premiera serii Redmi Note 9 była wielkim zaskoczeniem. Model Note 9 Pro Max był czymś, o czym słyszałem pogłoski, jednak traktowałem je jedynie jako plotki. Jednak tym, co naprawdę mnie zdziwiło, był brak jakiegokolwiek modelu bez Pro w nazwie. Czekałem do samego końca konferencji i nic, nawet wzmianki o wersji podstawowej. 

Data premiery Redmi Note 9S

Data premiery Redmi Note 9S

Szanse na to, że Redmi Note 9 pojawi się na rynku, są jednak całkiem spore. Wszystko przez fakt, że malezyjski oddział Xiaomi ogłosił premierę nowego smartfona: Redmi Note 9S. Wciąż nie jest to wariant podstawowy, jednak daje nadzieje na pojawienie się takiego. Zresztą S-ka również zapowiada się na interesujący smartfon. Ma on zostać zaprezentowany 23 marca, czyli już w ten poniedziałek. Wszelkie materiały reklamowe podkreślają jego możliwości fotograficzne. Zdradzają również, że ma on zostać wyposażony w poczwórny aparat. Z przodu ekranu znajdzie się natomiast otwór na przedni obiektyw. 

Zobacz też: [Recenzja] Teufel Radio 3sixty – klasyka o wielkiej mocy

To nie jest pierwszy Redmi Note z przyrostkiem S. W zeszłym roku Xiaomi zaprezentowało w Indiach Redmi Note 7S, który w rzeczywistości jest wersją Redmi Note 7 z głównym aparatem 48 Mpix. Został on ogłoszony kilka miesięcy po Redmi Note 7, który jest wyposażony w aparat 12 Mpix. Pewnie sporo osób teraz łapie się za głowę, widząc co napisałem. Dlatego już wyjaśniam: otóż Redmi Note 7 w wersji dla tamtego regionu został okrojony, jeśli chodzi o aparat. Dlatego też to, co my znamy jako ten smartfon, u nich występuje jako wersja S. Bardzo możliwe, że ta sytuacja się powtórzy i Malezyjski Redmi Note 9S będzie tym samym smartfonem, który my dostaniemy jako model podstawowy.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.