Grarantanna to chyba najciekawszy, jak dotąd, pomysł Ministerstwa Cyfryzacji. Projekt powstał we współpracy z Fundacją TEAM Teatricon i ma na celu zachęcić młodych ludzi do nauki poprzez gry oraz quizy. Nie zapomniano oczywiście o tym, by przypomnieć uczniom, że obecnie nie ma ferii i zajęcia dalej się odbywają, ale w innej formie.

Grarantanna
Fot. Zagadka z Grarantanny

Wróćmy jednak do samego serwisu. Ten ma być aktualizowany codziennie, a to oznacza, że aktywności dla najmłodszych i tych trochę starszych, nie powinno zabraknąć. Kolejną zaczętą do uczestnictwa w Grarantannie mają być nagrody rzeczowe, a konkretniej gry planszowe. Te będzie można wygrać biorąc udział w quziach historycznych.

Grarantanna – gra, nauka i Minecraft

Grarantanna to bardzo interesujący pomysł, który pojawił się niestety dopiero teraz. Szkoda, że wcześniej nikt nie wpadł na to, żeby zachęcać młodych ludzi do nauki poprzez gry oraz quizy, a przynajmniej nie padały takie słowa ze strony ministerstwa. Jednak jak widać, potrzeba jest matka wynalazków. Na stronie oprócz quizów historycznych pojawią się także zagadki, a do ich rozwiązania mogą przydać się zwykła kartka papieru oraz… lusterko. Dobrze, że Grarantanna stawia na coś więcej, niż tylko klikanie.

Zobacz też: Wsteczna kompatybilność w PlayStation 5 wygląda… źle.

Będą także specjalne wyzwania, sesje RPG Online, konkurs na tworzenie gier wideo oraz… Minecraft. Ma powstać specjalny serwer, gdzie w ramach konkursu będzie można tworzyć repliki znanych budowli. Tutaj także przygotowano jakieś nagrody, ale jeszcze nie sprecyzowano, jakie dokładnie. Grarantanna zdaje się być interesującym sposobem na to, by zachęcać do zostania w domach, a jednocześnie ma edukować. Miejmy nadzieję, że projekt nie zostanie zawieszony w chwili, kiedy wszystko wrócić do normy. Wejdźcie sami na stronę Grarantanna i zobaczcie, jak wam pójdą testy z historii.

Źródło: Grarantanna

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.