ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Twitter koronawirus fakenews

Koniec żartów! Twitter zamierza tępić wszelkie fakenewsy na temat koronawirusa

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Twitter rozwija swoją politykę przeciwko dezinformacji koronawirusowej. Firma wprowadzi zakaz umieszczania na portalu tweetów utrwalających twierdzenia o fałszywych lekarstwach i innych konkretnych informacjach, które mogłyby wywołać panikę lub zaszkodzić oficjalnym wysiłkom na rzecz zwalczania pandemii. Zgodnie z zasadami, firma będzie wymagać od użytkowników usuwania tweetów, które zaprzeczają poradom ekspertów, promują fałszywe lub nieskuteczne leczenie, lub udostępniają wprowadzające w błąd treści podszywające się pod ekspertów, albo władze.

Twitter walczy z fakenewsami o koronawirusie

Twitter koronawirus fakenews

Łącznie nowe zasady obejmują wiele różnych oszustw i innych form dezinformacji. Te krążą w mediach społecznościowych od czasu rozpoczęcia pandemii koronawirusa. Obejmuje ona między innymi rzekomą listę wskazówek z Uniwersytetu Stanforda, która zyskała w sieci spora popularność. Wszystkie porady w niej zawarte to marny żart. A biorąc pod uwagę obecną sytuację, jest to nawet marny, chory żart. Co gorsza, wciąż jest ona przekazywana dalej i tłumaczona na inne języki. 

Zobacz też: Orange przedłuża termin płatności faktur

Twitter wyszczególnił kilka przykładów rodzajów tweetów, które zostałyby usunięte zgodnie z nowymi zasadami. Dotyczą one porad o wstrzymywaniu oddechu. A także twierdzenia, że koronawirus nie zaraża dzieci lub to, że izolacja od społeczeństwa nic nie daje. Objęte blokadą również są wszelkie działania mogące wywołać niepokoje społeczne i podszywanie się pod lekarzy, polityków, bądź urzędników państwowych. Twitter podkreśla, że zamierza także walczyć z prześmiewczymi tweetami napisanymi w sposób jawnie prześmiewczy. Pamiętajmy, że niewielka część społeczeństwa to osoby z intelektem znacznie poniżej przeciętnej. One mogą takie żarty potraktować poważnie. 

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy