Na platformie Valve rozpoczęła się właśnie kolejna edycja Steam Game Festival. Podczas trwającej 5 dni imprezy gracze będą mogli zapoznać się z blisko 40 wersjami demonstracyjnymi nadchodzących gier. Aby tego dokonać, wystarczy wejść na tę stronę. Dzięki temu specjalnemu wydarzeniu gracze mają okazję zagrać w tytuły, które pierwotnie miały pokazać się na Game Developers Conference czy Indie Megabooth.

Festiwal gier Steam Game Festival powraca

Steam Game Festival

Wirtualna impreza rozpoczęła się wczoraj i będzie trwała do 23 marca do godziny 18:00 czasu polskiego. Tak więc na ogranie wszystkich dostępnych tytułów będziemy mieli kilka dni. W czasie panującej kwarantanny będzie to wystarczająca ilość czasu, żeby zapoznać się z nimi wszystkimi. Przypomnijmy, że pierwsza edycja Steam Game Festival odbyła się w grudniu, jako impreza towarzysząca gali The Game Awards 2019. Wtedy gracze mieli okazję zobaczyć jedynie 14 gier. Widać, że organizatorzy pragną, żeby ich wydarzenie rozwijało się z każdą kolejną edycją. Warto jednak pamiętać, że tak duża ilość dostępnych tytułów nie byłaby możliwa gdyby nie fakt, że Game Developers Conference czy Indie Megabooth zostały odwołane. Jednak kolejna edycja steamowego festiwalu nie byłaby możliwa, gdyby nie Geoff Keighley. Zapowiedział on również, że w tym roku odbędzie się kilka edycji festiwalu.

Zobacz też: Klienci Play mogą już dodać prenumeratę Gazety Wyborczej do rachunku

Ciągłe odwoływanie wydarzeń z branży technologicznej staje się niejako znakiem rozpoznawczym ostatnich tygodni. Tym bardziej cieszy fakt, że ktoś pamięta o mniejszych deweloperach, bowiem to właśnie oni najbardziej ucierpieli z racji odwołanych wydarzeń. Warto wspomóc mniejszych producentów, wśród których znalazł się również polski aspekt w postaci studia Atomic Wolf. Ich gra to Liberated, gdzie gracz zabierany jest to dystopijnej rzeczywistości, a całość rozgrywa się na kartach komiksu. Oczywiście trudno porównywać gry niezależnych producentów do gier, tworzonych przez wielkie studia. Jednak w czasach posuchy możliwość obejrzenia gamingowego eventu jest bardzo dobrą opcją. Miejmy nadzieję, że w najbliższych tygodniach dostaniemy możliwość obejrzenia większej ilości tego typu wydarzeń online.

Źródło: Steam

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.