ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi rezygnuje z procesorów

Xiaomi jednak bez nowego procesora – skupi się na innych modułach

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi od dłuższego czasu inwestuje w producentów mikroprocesorów. Dlatego nic dziwnego, że zaczęły pojawiać się plotki o tym, że chiński gigant chce wyprodukować własny SoC. Tym bardziej że już kiedyś stworzył swój układ o nazwie Surge S1, który okazał się jednak niewypałem. Okazuje się jednak, że Xiaomi ostatecznie porzuciło projekt Surge. Zamiast tego ma zamiar kontynuować swoją współpracę ze Snapdragonem i MediaTekiem.

Xiaomi rezygnuje z procesorów

Xiaomi rezygnuje z procesorów

Według osób mających dostęp do informacji poufnych w branży Xiaomi koncentruje swoją uwagę na innych projektach, które nie są tak skomplikowane lub drogie jak opracowanie procesora. Zamiast produkować SoC dla smartfonów, firma stara się opracować energooszczędne układy Bluetooth, RF i inne peryferyjne komponenty. Jest to całkowicie odmienne od strategii Huaweia polegającej na całkowitym inwestowaniu w biznes chipsetów. Jeśli zaś chodzi o inwestycje Xiaomi, mają one zupełnie inne podłoże. Według źródeł ich celem jest uniknięcie długoterminowych kosztów badań, a nie jak zakładano dotychczas, zebranie wiedzy od wszystkich firm w celu stworzenia procesora. 

Zobacz też: Dostawy Allegro Smart za darmo dla wszystkich! Jak skorzystać z oferty?

Xiaomi jest jednym z najpopularniejszych producentów smartfonów na świecie. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę tylko tych, którzy kupują procesory fim trzecich. To oznacza, że same plotki o planach stworzenia własnego układu były bardzo niepokojące dla MediaTeka i Qualcomma. W końcu Xiaomi jest największym klientem obydwu firm. Te więc bardzo dbają o względy chińskiego producenta. W końcu konkurują między sobą o jego względy. Dodatkowo gdzieś tam z ofertą czai się także UNISOC. W tej sytuacji producentowi smartfonów z Państwa Środka najzwyczajniej w świecie nie opłaca się nawet rozpoczynać badań nad własnym SoC.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy