poczta polska przez internet

Poczta Polska: wydrukuj znaczek i wyślij list lub kartkę przez internet

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Poczta Polska przypomina o usługach, z których można skorzystać przez internet. Dzięki załatwieniu niektórych spraw online nie trzeba udawać się do stacjonarnej placówki pocztowej. Te w najbliższym czasie będą działały w bardzo ograniczonych ramach czasowych, więc niektóre działania łatwiej będzie podjąć przez internet.

Jakie usługi przez internet oferuje Poczta Polska?

Korzystając z internetowej platformy Poczty Polskiej, możemy, chociażby kupić znaczek pocztowy. Jego cena jest taka sama, jak w przypadku zakupu w stacjonarnej placówce. Po zakupie klient otrzymuje wiadomość e-mail zawierającą link do pobrania znaczka. Następnie można go wydrukować, wyciąć i nakleić na kopertę. Inną opcją jest wydrukowanie znaczka bezpośrednio na kopercie. Znaczek pocztowy zakupiony online jest ważny przez rok od dnia zakupu.

poczta polska przez internet

Przez internet można również wysłać kartkę pocztową. Należy wybrać wzór kartki, przygotować treść, która ma się na niej znaleźć oraz wpisać dane adresowe nadawcy i odbiorcy. Później wystarczy dokonać płatności przez internet. Opłacona kartka jest drukowana i kopertowana w drukarni. Następnie listonosz dostarcza ją do odbiorcy. Ceny kartek zamawianych online zaczynają się od 4,99 zł. Online można także wysłać list polecony. Wystarczy podać te same informacje, co w przypadku kartki pocztowej. List zostanie wydrukowany, schowany do koperty i wysłany do odbiorcy. Ceny listów wysłanych online zaczynają się od 4,49 zł. Wszystkie opisane usługi są dostępne na platformie Envelo. Za znaczek, kartkę pocztową lub list zapłacimy przelewem, kartą płatniczą lub Blikiem.

Czytaj także: Czekasz na przesyłkę z Poczty Polskiej? Przygotuj się na utrudnienia

Na platformie Envelo można także założyć Profil Zaufany. Pozwala on załatwiać różne sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Logując się Profilem Zaufanym w odpowiednich miejscach, możemy, chociażby złożyć e-pit czy wniosek o wydanie dokumentów.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy