ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Tłumacz Google miliard instalacji

Funkcja transkrypcji trafia do Tłumacza Google

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Od dziś Tłumacz Google dostaje nową funkcję, która umożliwia tłumaczenie długich rozmów na inne języki, aby umożliwić ludziom nagrywanie i przepisywanie długich rozmów na inny język. Firma po raz pierwszy zaprezentowała tę funkcję na początku roku. Pozwala ona na nagrywanie wypowiedzi w jednym języku i tłumaczenie w czasie rzeczywistym tego, co zostało powiedziane w tekście w innym języku.

Tłumacz Google z opcją transkrypcji

Tłumacz Google z opcją transkrypcji

Funkcja ta będzie dostępna dla wszystkich użytkowników systemu Android do końca tego tygodnia. Według oficjalnych informacji obsługuje ona osiem języków: angielski, francuski, niemiecki, hindi, portugalski, rosyjski, hiszpański i tajski. Co więcej, aplikacja jest w stanie swobodnie tłumaczyć między nimi. Uzupełnia tym funkcję rozmowy, która według zapewnień producenta nie nadaje się to tłumaczenia dłuższych wypowiedzi, a jedynie krótkich zdań. 

Zobacz też: Ludzie nie dają już rady – moderację na YouTube przejmują maszyny

Przyznam, że początkowo byłem dość zmieszany. Opis ten pasuje idealnie do funkcji Głos w Tłumaczu Google. Ta nie jest skupiona na rozmowie, a robi dokładnie to samo, co sugeruje opis opcji Transkrypcji. Jako że nie korzystam z Tłumacza Google, to początkowo myślałem, że wbrew oficjalnym komunikatom język polski także jest obsługiwany. Zastanowił mnie jednak inny wygląd ikony oraz działającej aplikacji. Niestety, po przeprowadzeniu kilku testów polegających na tłumaczeniu filmów z YouTube zrozumiałem, że nie mam racji. Oczywiście opcja ta jak najbardziej umożliwia wykonywanie prostych i krótkich transkrypcji. Jednak nawet krótka pauza w wypowiedzi oznacza, że aplikacja uznaje tłumaczenie za zakończone. Jest to jednak dobra wiadomość. Oznacza to, że jedyne co Google musi zrobić, aby dodać obsługę polskiego języka w transkrypcji, to oddać użytkownikowi kontrolę nad wyłączeniem mikrofonu. 

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy