ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook premia koronawirus

Facebook przeznaczy ogromną kwotę na ochronę przed koronawirusem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Według wewnętrznej notatki Mark Zuckerberg ogłosił wczoraj, że jego firma wypłaci każdemu pracownikowi 1000 dolarów premii pieniężnej, aby pomóc im w czasie epidemii koronawirusa. Warto tu podkreślić, że na liście płac giganta społecznościowego jest około 45 tysięcy pracowników. Nie wiadomo czy premia ta zostanie rozszerzona na tysiące wykonawców, którzy współpracują z platformą.

Facebook wypłaca premię z powodu koronawirusa

Facebook premia koronawirus

Mimo wszystko i tak jest to niesamowity gest ze strony Facebooka. Mowa tu bowiem o kwocie niemal 45 milionów USD. Dodatkowo serwis chce przeznaczyć ponad 100 milionów dolarów, aby pomóc małym firmom dotkniętym przez koronawirusa. Kwalifikujące się przedsiębiorstwa będą mogły skorzystać z dotacji gotówkowych i kredytów reklamowych. Ma to im pomóc w pokryciu kosztów wynajmu, kosztów operacyjnych, utrzymania siły roboczej w ruchu i nawiązaniu kontaktu z większą liczbą klientów. Facebook ogłosił, że już w najbliższych tygodniach zacznie przyjmować wnioski. Zainteresowane strony powinny założyć zakładkę na stronie internetowej programu dotacji dla małych firm.

Zobacz też: Uber Eats z darmową dostawą podczas epidemii

Gigant mediów społecznościowych dodatkowo otworzył swój Business Hub. Jest to dostępne dla wszystkich źródło informacji dla pracowników Facebooka i ekspertów ds. zdrowia. Znajdziemy tam wskazówki, jak zaplanować akcję ratunkową i zminimalizować czas przestoju, uzyskać dostęp do zestawów narzędzi wspomagających elastyczność biznesową i wiele innych porad. Jak widać, Facebook bardzo się zaangażował w pomoc w tych ciężkich czasach. Nie zapomniał przy tym o swoich klientach oraz małych firmach, które mają na nim swoje strony. Jeśli takie podejście stanie się bardziej popularne, to być może uda się zminimalizować skutki potencjalnego kryzysu gospodarczego wywołanego wirusem.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy