Od czasu rozpoczęcia epidemii koronawirusa coraz więcej imprez masowych jest odwoływanych właśnie z tego powodu. Zgodnie z przewidywaniami, organizatorzy Pyrkon 2020, czyli największego konwentu fantastyki w Polsce, ogłosili, że wydarzenie odbędzie się w innym terminie. Impreza będzie miała miejsce kilka miesięcy później, co związane jest głównie z ciągłym ryzykiem zarażenia koronawirusem.

Pyrkon 2020 przeniesiony na lipiec

Pyrkon 2020

Początkowo, tegoroczna edycja Pyrkon miała odbyć się w dniach 8 – 10 maja. Organizatorzy postanowili jednak przesunąć datę odbycia się wydarzenia. Według ich ustaleń wynika, że Pyrkon 2020 będzie miał miejsce od 10 do 12 lipca 2020 roku. Oczywiście miejsce konwentu pozostaje bez zmian, a mianowicie będą to Międzynarodowe Targi Poznańskie. Co jednak najważniejsze to fakt, że zakupione dotychczas bilety pozostają ważne. Osoby, którym z różnych przyczyn nie będzie odpowiadał nowy termin imprezy, będą mogły ubiegać się o zwrot pieniędzy za bilet. W ciągu kilku dni organizatorzy obiecują przedstawienie odpowiedniej procedury ubiegania się o zwrot. Warto jednak pamiętać, że przeniesienie terminu imprezy to bardzo duże wyzwanie również dla organizatorów Pyrkonu. Czeka ich teraz ogrom pracy związanej z namówieniem wystawców oraz gości specjalnych na pojawienie się na imprezie.

Zobacz też: „Zostań w domu i po prostu graj”, czyli pełna lista darmowych gier na GOG-u

Przed przesunięciem imprezy wiadomo było, że na Pyrkon 2020 pojawią się tacy goście jak między innymi Andrzej Pilipiuk, Catherynne M. Valente, Paweł Majka, Robert M. Wegner czy Edward James Olmos. W świetle nowych informacji nie wiadomo jednak, czy skład gości specjalnych będzie taki sam. Należy się jednak spodziewać, że organizatorzy imprezy dołożą wszelkich starań, żeby jej jakość nie ucierpiała w wyniku przesunięcia terminu. Pozostaje mieć nadzieję, że nowa data nie wpłynie na przebieg festiwalu, a publiczność dopisze jak co roku.

Źródło: Pyrkon.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.