Tanie smartfony 5G

Vivo obiecuje: smartfony 5G poniżej 1000 PLN jeszcze w tym roku

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wiceprezes Vivo ujawnił, że sprzedaż produktów firmy od marca tego roku wzrosła o ponad 10% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W ostatnim wywiadzie ujawnił również, że po opanowaniu epidemii koronawirusa ponad 80% jego pracowników wróciło do pracy, co miało ogromny wpływ na jego linie produkcyjne przy ponad 90% wzroście produkcji. Sytuacja poprawia się dla całej branży, która jeszcze kilka tygodni temu patrzyła z przerażeniem na rozwój sytuacji. 

Tanie smartfony 5G jeszcze w 2020 roku

Tanie smartfony 5G

Jednak to, co najbardziej nas interesuje, to jego wypowiedzi na temat smartfonów 5G. Wiceprezes Vivo zasugerował, że zdolność produkcyjna firmy w zakresie tych urządzeń przekroczyła 100 tysięcy sztuk dziennie. Dodatkowo twierdzi on, że ceny smartfonów 5G spadną do około 1500 juanów do czwartego kwartału bieżącego roku, czyli do jakichś 870 PLN. Można to potraktować jako zapowiedź takiego urządzenia ze stajni tego producenta. W końcu nie mówiłby o tym, gdyby miał na myśli smartfony od konkurencji. Oczywiście ceny takiego smartfona w Polsce byłyby zauważalnie wyższe, jednak podejrzewam, że producent mógłby postawić na magiczne 999 PLN, które tak bardzo działa na wyobraźnię.

Zobacz też: Windows 10 ma wiele wad. Linux zbawi świat?

Oczywiście tanie smartfony 5G w tym roku nie są czymś, co powinno mieć dla nas większe znaczenie. Rozwój sieci w Polsce wciąż raczkuje. Dlatego też wybór takiego urządzenia tylko i wyłącznie z powodu obsługi sieci piątej generacji nie ma większego sensu. Oznacza to jednak, że kiedy ta sieć już powstanie, to rynek będzie pełny tanich urządzeń z obsługą 5G. Oczywiście nie oznacza to, że widzę jakiekolwiek zalety w tak powolnym tworzeniu sieci. Wręcz przeciwnie. Wolałbym, żebyśmy mieli sieć piątej generacji już wcześniej i mogli wybierać jedynie z drogich smartfonów.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy