Posiadanie karty Revolut daje możliwość zaoszczędzenia sporej ilości gotówki. Jeżeli podróżujecie, lub dokonujecie zakupów za granicą, to naprawdę warto się w nią wyposażyć. Kilka miesięcy temu pojawiła się na naszym portalu recenzja, a następnie swego rodzaju poradnik dla osób, które są zainteresowane sposobem działania tej karty. Revolut ciągle się rozwija i przedstawił właśnie swoją nową propozycję, z której skorzystają już wkrótce rodzice oraz ich dzieci. Przed Państwem Revolut Junior.

Czym jest Revolut Junior i dlaczego warto będzie z niego korzystać?

Revolut Junior

To karta przeznaczona dla dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Revolut Junior może zamówić każdy rodzic, tworząc konto dla swojej pociechy w zainstalowanej u siebie aplikacji. Następnie dziecko musi zainstalować nową, przeznaczoną specjalnie dla niego aplikację Revolut Junior z Google Play. Posiada ona ograniczoną (w porównaniu z podstawową wersją) funkcjonalność. Dziecko może zobaczyć listę transakcji, saldo i szczegóły dotyczące samej karty. To wszystko. Nad resztą czuwa rodzic. Może przelać dziecku środki, sprawdzić, na co wydaje pieniądze oraz jeżeli zajdzie taka konieczność – ograniczyć niektóre funkcje karty. Dziecko robi za dużo zakupów online? Kilkoma kliknięciami możemy zablokować mu taką możliwość. Dodatkowo rodzic może włączyć opcję otrzymywania powiadomień w momencie, gdy dziecko korzysta z karty.

Zobacz także: Większe zakupy bez dotykania terminala – kwota transakcji zbliżeniowych bez PIN-u zostanie zwiększona

W chwili obecnej nowa usługa wystartowała jedynie w Wielkiej Brytanii. Z czasem trafi także do pozostałych krajów. Revolut planuje w najbliższym czasie rozwinąć możliwości swoich aplikacji. Wkrótce mają się pojawić cykliczne doładowania kart dzieci, opcje dotyczące oszczędzania, raporty, limity operacji i wiele innych. Wygląda więc na to, że zanim Revolut Junior trafi do Polski, będzie już bardzo dopracowanym i dojrzałym produktem.

Źródło: Revolut, TechCrunch, Google Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.