ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czy targi Gamescom 2020 zostaną odwołane?

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

W związku z panującą epidemią koronawirusa coraz więcej imprez branżowych zostaje odwołanych. Niedawno spotkało to targi E3, a pod znakiem zapytania nadal są odbywające się w Niemczech targi Gamescom. Mimo że organizatorzy podali już pierwszych wystawców obecnych na konferencji, to należy się przygotować na informację o odwołaniu.

Targi Gamescom 2020 zagrożone przez koronawirusa

targi gamescom 2020

Póki co organizatorzy nie dopuszczają do siebie myśli, żeby Gamescom 2020 miał się w tym roku nie odbyć. Same przygotowania do zaplanowanych na sierpień targów trwają, a do tej pory nie było żadnej informacji na temat ich anulowania. Wydaje się, że organizatorzy nie chcą podjąć tak radykalnych kroków, jak to miało miejsce w przypadku E3. Przypomnijmy, że ESA bez zawahania podjęło decyzję o odwołaniu odbywających się w Los Angeles targów. Oczywiście nie oznacza to, że osoby odpowiedzialne za organizację Gamescomu podchodzą lekceważąco do sytuacji z koronawirusem. W oficjalnym oświadczeniu poinformowali oni, że zdrowie wszystkich odwiedzających jest dla nich priorytetem. Wydaje się, że nie chcą oni podejmować zbyt pochopnych decyzji, ponieważ targi mają się odbyć dopiero za kilka miesięcy. Do tego czasu, sytuacja związana z koronawirusem może być już w pewnym stopniu opanowana, a ryzyko zarażenia zmniejszone.

Zobacz też: Coronavirus challenge udowadnia, że ludzie dla lajków zrobią wszystko

Oczywiście należy się spodziewać, że targi Gamescom 2020 zostaną odwołane. Gdy do tego dojdzie, organizatorzy na pewno postarają zastanowić się nad planem awaryjnym. Być może pójdą śladem innych organizacji i postawią na konferencję online. Jeśli Gamescom podzieli los E3, to osoby, które kupiły bilety, mogą spodziewać się zwrotu kosztów. Na razie władze Kolonii odwołały wszystkie większe zgromadzenia do 10 kwietnia. Jeśli zakaz zgromadzeń powyżej 1000 osób zostanie wydłużony, to organizatorzy na pewno się do niego ustosunkują. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że targi Gamescom nie zostaną odwołane i odbędą się w planowanym terminie, czyli w dniach 25-29 sierpnia.

Źródło: Kitguru

Sprawdź najnowsze wpisy