AMD zapowiedziało nowy typ laptopów do gier. Firma nazywa go standardem AMD HS Design. Został on stworzony z myślą o przenośnych, wydajnych laptopach do gier. Mowa więc o lekkich, cienkich laptopach z bardzo długim czasem pracy na baterii, które jednocześnie są stworzone do grania. Założenia wydają się piękne i jednocześnie irracjonalne. W końcu laptopy do gier to głównie wielkie kobyły, które są nie tyle mobilne, ile przenośne, prawda?

AMD HS Design

AMD HS Design

Producent stara się zadać kłam tym stereotypom. Warto powiedzieć to na wstępie: kategoria AMD HS Design ma obejmować jedynie laptopy z nowymi procesorami AMD Ryzen 4000. Pamiętajmy jednak, że ultrabooki, czy Project Athena są typami laptopów, które mogą działać jedynie z procesorami Intela. Trudno więc tu zarzucić czerwonym antykonkurencyjność, skoro grają wedle zasad ustalonych już dawno temu przez swojego rywala. Laptopy te będą używać specjalnych, wydajniejszych wersji procesorów z serii H, które będą oznaczone jako HS. Są to wersje 35 W procesorów z serii 4000. Dodatkowo producenci będą musieli spełnić liczne standardy firmy AMD. W przeciwnym razie nie dostaną certyfikatu AMD HS Design.

Zobacz też: Apple podejmuje konkretne działania w obliczu epidemii

Przede wszystkim muszą być smukłe. Ich wysokość z zamkniętą pokrywą musi być mniejsza niż 20 milimetrów. Dodatkowo mają być lekkie. AMD nie podało jednak górnej granicy wagi takiego urządzenia. Żeby tego było mało, mają oferować minimum 10 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu. Nie sadzę jednak, żeby to był czas grania. Ponadto, laptopy HS zostaną połączone z energooszczędną, wysokowydajną, dyskretną grafiką, która według AMD może być albo własną kartą Radeon, albo konkurencyjną kartą Nvidia. Firma twierdzi, że potrzebują również rozwiązań chłodnych i że do tych laptopów będą wpuszczać tylko starannie dobrane komponenty. Co to oznacza? No cóż, dwa egzemplarze takiego samego procesora czy układu graficznego mogą się od siebie diametralnie różnić, jeśli chodzi o kulturę pracy. AMD obiecuje ich selekcję pod tym względem. Dodatkowo mają zostać określone wymagania dotyczące kultury pracy. Jednak jak na razie brzmi to jak laptop niemalże idealny. 

Źródło: Tomshardware