Xiaomi Mi Watch z kontrolą nad samochodem

Xiaomi Mi Watch z funkcją kontrolowania… samochodu

Newsy

W starych filmach o Jamesie Bondzie jego gadżety były naprawdę finezyjne. Można powiedzieć, że wraz z realnym rozwojem technologii ta w serii pod wieloma względami się cofała. Właśnie jesteśmy w miejscu, gdzie się one ze sobą spotkały. No, prawie… Xiaomi ogłosiło właśnie, że oficjalnie współpracuje z NIO, producentem samochodów. W jej ramach chiński gigant technologiczny uruchomi specjalną aplikację, która w każdej chwili będzie w stanie wykonywać określone funkcje w samochodzie od marki partnerskiej. O kierowaniu samochodem przez zegarek wciąż nie ma co prawda mowy, ale jesteśmy coraz bliżej.

Xiaomi Mi Watch z kontrolą nad samochodem

Xiaomi Mi Watch z kontrolą nad samochodem

Do zdalnej aktywacji niektórych funkcji potrzebna będzie tylko specjalna aplikacja w zegarku Xiaomi Mi Watch. To zasadniczo sprawia, że stanie się on swego rodzaju pilotem zdalnego sterowania. Zgodnie z oficjalnymi notatkami, użytkownicy mogą wyświetlać pseudonimy pojazdów ustawione przez właścicieli w aplikacji NIO poprzez smartwatch. Brzmi to dość… nudnie. Na szczęści to dopiero początek. Zegarek wyświetla także inne informacje dotyczące pojazdu, takie jak aktualny stan jazdy, poziom mocy, pozostały czas pracy akumulatora i wiele innych. Użytkownicy mogą nawet dostrzec na tarczy zegarka animację zamykających lub otwierających się drzwi i bagażnika. Wizualizuje on nawet podnoszenie i zamykanie okien.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: ZTE oskarżone o przekupstwo – dochodzenie w toku

Innymi słowy, za pośrednictwem aplikacji NIO tworzone są szczegółowe schematy. Dodatkowo samochód może wysyłać pewne natychmiastowe powiadomienia za pośrednictwem Mi Watch. Doskonałym przykładem może być nierówne lub zbyt niskie ciśnienie w oponach samochodu. Oczywiście taka informacja pojawi się również na desce rozdzielczej pojazdu. Jednak Mi Watch zwróci na to uwagę także przy pomocy wibracji. Jeśli chodzi o funkcje, które można obsługiwać zdalnie, to też jest w czym wybierać. Można otworzyć drzwi za pomocą aplikacji, włączyć klimatyzację, zablokować lub odblokować drzwi, a nawet podnieść lub opuścić szybę. Co ważne, aplikacja pozwala nawet na łatwe zlokalizowanie samochodu, jeśli właściciel nie może znaleźć miejsca, w którym samochód został zaparkowany. Nie jest to jednak wyszukiwanie samochodu dzięki lokalizacji. Ten po prostu zacznie wydawać dźwięki i migać światłami. 

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x