Koronawirus najprawdopodobniej pochodzący z chińskiej prowincji Wuhan, ogarnął już niemal cały świat. Problem ten dotknął już ponad 150 tysięcy osób. Wiele organizacji zgłosiło się od czasu eskalacji pandemii, aby zaoferować pomoc poprzez przekazanie niezbędnych zapasów. Niedawno chińscy giganci techniczni, tacy jak Alibaba, Xiaomi i Oppo, podarowali maski i inny sprzęt medyczny do krajów poważnie dotkniętych pandemią.

Xiaomi, Alibaba i Oppo pomagają w walce z koronawirusem na całym świecie

Xiaomi Alibaba i Oppo koronawirus

Na początku tego miesiąca Xiaomi podarowała maski chirurgiczne FFP3 włoskiemu Departamentowi Ochrony Ludności. Wybór nie jest przypadkowy. Włochy to najbardziej dotknięty koronawirusem kraj po Chinach. Do tej pory zginęło tam ponad 2100 osób. Kilka dni temu, chiński miliarder Jack Ma, współzałożyciel Alibaby, ogłosił, że przekaże 2 miliony masek do krajów europejskich, począwszy od Belgii, która jako pierwsza otrzyma te przesyłki. Ponadto, po dołączeniu do Twittera, wykorzystał swój pierwszy tweet, aby ogłosić darowiznę 500 tysięcy zestawów testowych i miliona masek dla Stanów Zjednoczonych.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz też: YouTube na czasie przeszło wielką przemianę w aplikacjach mobilnych

Oppo natomiast ogłosiło, że przekazało 300 tysięcy masek dla pięciu poważnie dotkniętych krajów, innych niż Chiny. Trafiły one do Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Francji i Japonii. Firma powiedziała również, że jej lokalne zespoły pracują z departamentami rządowymi, organizacjami pozarządowymi i szpitalami, aby przekazać maski dla ludzi, którzy są w potrzebie. Trafią one więc przede wszystkim do specjalistów medycznych. Oppo dodało również, że jedna trzecia wszystkich masek zostanie przekazana do Mediolanu, który jest obecnie najbardziej dotkniętym miastem poza Chinami. Fakt, że firmy te starają się pomóc także osobom spoza ich kraju jest niezwykle budujący. Zwłaszcza, że ich pomoc trafia tam, gdzie jest naprawdę potrzebna.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.