W obecnej sytuacji ostatnią rzeczą, jaka jest nam potrzebna to panika. Niestety, nie brakuje oszustów, czy oszołomów, którzy próbują wykorzystać pandemię do siana dezinformacji. Natomiast przestraszeni ludzie są świetnym materiałem do siania wśród nich propagandy i rozprzestrzeniania teorii spiskowych. Na szczęście coraz więcej firm obiecuje ukrócić ten obrzydliwy proceder.

Firmy technologiczne walczą z fakenewsami o koronawirusie

Firmy technologiczne walczą z fakenewsami o koronawirusie

Siedem dużych firm technologicznych wydało wspólne oświadczenie branżowe w sprawie trwającej pandemii koronawirusa. Zobowiązały się one wspólnie walczyć z oszustwami i dezinformacją. Oświadczenie to skupia się na błędnych informacjach dotyczących wirusa oraz na wysiłkach firm zmierzających do podniesienia zasadności treści. Podpisują się pod nim Microsoft, Facebook, Google, LinkedIn, Reddit, Twitter i YouTube. I to właśnie one są głównymi miejscami, gdzie różnego rodzaju oszuści i spiskowcy próbują siać panikę. Fakt, że chcą coś z tym zrobić, jest w obecnej sytuacji bardzo budujący. Oświadczenie to zachęca inne firmy do przyłączenia się do wysiłków i współpracy na rzecz utrzymania zdrowia i bezpieczeństwa społeczności.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Xiaomi inwestuje w szybkie ładowanie

A oto jego treść:

Ściśle współpracujemy nad reakcją COVID-19. Pomagamy milionom ludzi pozostać w kontakcie, wspólnie zwalczając oszustwa i błędne informacje na temat wirusa, podnosząc autorytatywne treści na naszych platformach i udostępniając krytyczne aktualizacje we współpracy z rządowymi agencjami ochrony zdrowia na całym świecie. Zapraszamy inne firmy do przyłączenia się do nas w trakcie pracy na rzecz utrzymania zdrowia i bezpieczeństwa naszych społeczności.

Mam nadzieję, że na deklaracjach się nie skończy i firmy te od razu przejdą do działania. 

Źródło: wccftech
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.