Ukończenie szkoły podstawowej jest ważnym momentem w życiu dzieci. Zakończenie roku w Minecrafcie to niecodzienny pomysł, na jaki wpadli uczniowie pewnej japońskiej szkoły. Szkoły w tym kraju zostały zamknięte, więc uroczystość odbyła się online.

Jak wyglądało zakończenie roku szkolnego w Minecrafcie?

Ceremonię zakończenia roku dyrekcja japońskiej szkoły planowała na koniec marca. W obliczu epidemii koronawirusa ciężko mieć jednak pewność, że uroczystości rzeczywiście się odbędą. Japończycy wykazali się jednak kreatywnością i wybrnęli z trudnej sytuacji.

zakończenie roku w minecrafcie

Grupa uczniów japońskiej podstawówki postanowiła przygotować alternatywę dla uroczystego apelu, który miał się odbyć w realnym świecie. Młodzi ludzie przygotowali szkolną salę, a w niej czerwony dywan, podwyższenie dla nauczycieli, jak również miejsca dla uczniów. Sala jest przestronna i estetyczna. Nie zabrakło baneru oznajmiającego początek długo wyczekiwanych wakacji. Wszystko zostało stworzone w Minecrafcie, popularnej grze, w której gracze sami projektują i tworzą otaczający ich świat. Jeden z postów obrazujących wirtualne zakończenie roku polubiono już prawie 85 tysięcy razy. Zdjęcia z tego przedsięwzięcia udostępnił użytkownik Twittera o nazwie @backyennew. Jest to prawdopodobnie rodzic jednego z uczestników zabawy. Autor posta napisał, że dzieci spędziły wspólnie dzień, tworząc wirtualną uroczystość i w ten sposób dobrze się bawiąc.

zakończenie roku w minecrafcie

Minecraft to komputerowa gra typu survival. Jej istotną cechą jest otwarty świat. Gracze mogą budować, a także niszczyć obiekty znajdujące się w losowo generowanej przestrzeni. Do zadań uczestników zabawy należy też zbieranie potrzebnych surowców i wytwarzanie przedmiotów. W przyszłości podczas rozgrywki takie elementy mogą okazać się przydatne do budowy kolejnych obiektów.

Czytaj także: Szkoła w chmurze – platforma dla uczniów do nauki w domu

Japończycy zamknęli swoje szkoły pod koniec lutego. Prawdopodobnie placówki będą ponownie otwarte od połowy kwietnia. W Japonii jest ponad 800 osób zarażonych koronawirusem, a z powodu powikłań zmarło 25 osób. Epidemia koronawirusa w tym kraju spowodowała m.in., że Igrzyska Olimpijskie stoją pod znakiem zapytania.

źródło: polsatnews.pl, twitter.com/backyennew

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.