Alfabet Braille'a

Alfabet Braille’a na PS5 – na takie rozwiązania czekamy

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Czy alfabet Braille’a na PS5 jest możliwy do zaimplementowania? W końcu mówimy tutaj o czymś, co wymaga sporych zmian w wyglądzie samego pada do konsoli. Okazuje się, że Sony ma na to pomysł, który, choć obecnie jest tylko patentem, to niewykluczone, że znajdzie się w nowej generacji ich konsol. I mamy wielką nadzieję, że tak właśnie się stanie.

Alfabet Braille'a na PS5
Fot. Patent Sony / Alfabet Braille’a na PS5

Dalej nie wiadomo, czy premiery nowych konsol od Sony i Microsoft odbędą się w zakładanym terminie. Teoretycznie powinno się to wydarzyć pod koniec roku, ale w związku z koronawirusem  oraz przestojem prac w wielu fabrykach, nic nie jest 100-procentowo pewne. Tymczasem do sieci przedostał się bardzo ciekawy patent, który może pomóc w przyszłości grać ludziom niedowidzącym.

Alfabet Braille’a na PS5

Brakuje ostatnio nowych informacji o tym, co będzie oferowała PlayStation 5. Microsoft co chwila chwali się tym, co będzie miała jego konsola, a Sony dalej uparcie milczy. Jednak to nie oznacza, że nic w tej kwestii się nie dzieje. Nakładki na kontrolery DualShock nie są specjalną nowością w portfolio producenta, bo nawet ostatnio wypuścił on jeden taki sprzęt. Patent, który zakłada możliwość tego, by pojawił się alfabet Braille’a na PS5, działa na podobnej zasadzie. Zakłada on nałożenie specjalnej nakładki na pad, która ma być wyposażona w szereg małych siłowników oraz elastyczny wierzch.

Zobacz też: Nintendo wygrywa w sądzie

Nakładka na pada miałaby znajdować się w miejscu, gdzie obecnie znajduje się rzadko wykorzystywany element dotykowy. Siłowniki ustawiałby odpowiednie litery z alfabetu Braille’a tak, żeby użytkownik mógł odczytać niektóre informacje. Głównie te, które są ciężko widoczne na ekranie, jak chociażby małe napisy. Jeżeli patent zostanie zrealizowany, to wielu niedowidzących graczy będzie mogło w końcu w pełni cieszyć się z wirtualnej rozrywki. I miejmy nadzieję, że tak się właśnie stanie. Microsoft w swojej ofercie ma już pada, który pomaga osobom niepełnosprawnym, więc teraz pora na Sony.

Źródło: ResetEra / PSU / Sony

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy