ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Muzyka

Strumieniowanie muzyki od Huaweia już dostępne w Polsce

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei nie może już dłużej polegać na tym, co kiedyś Google dawało swoimi aplikacjami i usługami dla użytkowników smartfonów. Chiński gigant stara się zrobić wszystko, co w jego mocy, aby ograniczyć efekt amerykańskiego zakazu. Dlatego też rozpoczął on prace nad swoimi autorskimi rozwiązaniami. Należą do niech Huawei App Gallery czy Huawei Muzyka.

Huawei Muzyka

Huawei Muzyka

Aplikacja Huawei Muzyka od teraz umożliwia strumieniowaniowe odtwarzanie utworów. Funkcjonalność ta trafiła właśnie na wybrane rynki europejskie. Działa także w Polsce. Nie każdemu jednak przypadnie do gustu. Mamy do wyboru konkretne gatunki, czy nawet aktywności. Możemy więc wybrać muzykę dedykowaną spacerom, odpoczynkowi czy nawet sprzątaniu. Albo po prostu postawić na metal czy rocka. Niestety, nie możemy wybrać żadnego konkretnego utworu. To aplikacja decyduje, czego tak naprawdę będziemy słuchali. Przyznam, że to rozwiązanie nie przemawia zbytnio do mnie. Jestem jednak kimś, kto ma swoją ulubioną play listę. Sądzę, że osobom otwartym na muzyczne nowości takie rozwiązanie mogłoby się spodobać.

Zobacz też: Szkoła w chmurze – platforma dla uczniów do nauki w domu

Trudno też ocenić bogactwo biblioteki. W końcu nie mamy do niej dostępu. Możliwe, że producent stara się w ten sposób zamaskować braki. To oczywiście tylko moje gdybanie, mam jednak nadzieję, że nie poszedł tą drogą. Na plus jest za to fakt, że działa ona w pełni po polsku. Dodatkowo umożliwia pobieranie utworów. To jednak za mało, żebym się zdecydował na korzystanie z niej. Brakująca funkcjonalność na szczęście została już ogłoszona przez producenta. Niestety, nie udało mi się dokopać do opcji płatnej subskrypcji. Ta według doniesień ma kosztować 9,99 Euro miesięcznie. Jeśli ta informacja się potwierdzi, to niestety, ale nie wróżę jej sukcesu. 

Źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy