Ludzie miewają różne poglądy na temat polityki, religii, gospodarki. Jednak jest jedna rzecz, która łączy nawet turbolewaka z ultraprawakiem: obydwaj się zgodzą, że YouTube Na Czasie to zwykłe szambo. Oczywiście hiperbolizuję tutaj, jednak większość rzeczy, które tam znajdziemy… no cóż, powiedzmy, że na pewno nie jestem targetem dla tych filmów. Nie wiem nawet, czy mój organizm wytrzymałby dawkę alkoholu, która sprawiałaby, że te filmy zaczęłyby mnie bawić. Z drugiej strony to może zwyczajne narzekanie człowieka przed trzydziestką, który krzywo patrzy na pełną energii młodzież? Mniejsza o to…

YouTube Odkrywaj

YouTube odkrywaj

Na stronie głównej serwisu włączonej za pośrednictwem przeglądarki wciąż nic się nie zmieniło. YouTube Na Czasie nadal straszy tym, że przypadkowe kliknięcie myszką może nas zabrać w najmroczniejsze rejony internetu. Sytuacja uległa jednak zmianie w aplikacji mobilnej serwisu. I to zarówno na Androidzie, jak i na iOS. Przycisk ten został tam zamieniony na YouTube Odkrywaj. Tam znajdziemy dodatkowe zakładki jak:

  • Gry — kanały z grami, jednak niestety nie tylko. Nie brakuje tam także polityki i treści innego rodzaju. 
  • Filmy — wypożyczalnia filmów od Google.
  • Muzyka — teledyski.
  • Wiadomości — kanały portali informacyjnych.
  • Na czasie — najmroczniejsze zakamarki internetu prezentująca rzeczy straszne.

Zobacz też: Co zrobić, gdy nie mogę znaleźć aplikacji w AppGallery?

Niestety, to wygląda jak tylko nakładka do wcześniejszej nakładki. Poniżej tych ikon wciąż znajdują się filmy z YouTubowego na czasie. Nie rozumiem więc po co ta ikona, wystarczy tylko przewinąć w górę i dostaje się to samo. Cieszy jednak fakt, że Google coś z tym robi. Oznacza to, że nie tylko odbiera niezadowolenie użytkowników, ale także działa nad poprawą. Faktem jest, że dość koślawe, jednak zawsze to jakiś początek. Mam nadzieję, że w przyszłości zakładka ta będzie znacznie bardziej dopracowana. Fajnie byłoby, gdyby doszło więcej kategorii i były one lepiej poukładane. Tak, żeby rzeczywiście można było tam znaleźć jakieś wartościowe treści.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.