W zeszłym tygodniu Oppo zaprezentowała swój pierwszy smartwatch nazwany po prostu Oppo Watch. Pojawił się on obok serii Find X2 w Chinach. Trzeba przyznać, że posiada on prawie wszystko, czego potrzeba w smartfonie, nawet obsługę e-SIM. Oznacza to, że może on służyć jako samodzielne urządzenie. Sam opis tej funkcji co prawda brzmi ciekawie, jednak nie sądzę, żeby ktoś zrezygnował ze smartfona na rzecz zegarka. Chociaż na pewno pozwoli to na częstsze pozostawianie inteligentnego telefonu w domu.

Oppo Watch z europejską premierą

Producent nie wspominał jednak nic na temat międzynarodowej premiery. Przykład Xiaomi Watch natomiast uczy nas, że ta nie zawsze następuje. Przekonało się o tym dość sporo osób, które kupiły ten smartwatch z Chin, a teraz narzekają, że nie posiada on usług Google, a jego menu w dużej mierze, pozostaje po chińsku. Zabrzmi to okrutnie, jednak uważam, że sami są sobie winni. Na szczęście Oppo już ogłosiło oficjalnie premierę europejskiej wersji urządzenia. Wiceprezes marki zrobił to na Twitterze tymi słowami:

Każdy chiński wariant OPPO Watch Series jest wyposażony w e-SIM, które umożliwia wykonywanie połączeń. Uważam, że w tej cenie jest to duża wartość dla użytkownika.

Jeszcze w tym roku odbędzie się osobna premiera w Europie Zachodniej.

Zobacz też: Oto, ile mogą kosztować flagowce z serii Huawei P40 w Europie

Tu oczywiście rodzą się pytania. Czy podkreślenie faktu, że to akurat chiński wariant obsługuje e-SIM oznacza, że pozostałe nie będą tego robiły? Czy to po prostu moja mocna nadinterpretacja, a wiceprezes Oppo chciał zasugerować, że ta funkcja się pojawi? Mam nadzieję, że to drugie. Niestety to, że premiera odbędzie się w tym roku, niewiele nam mówi co do jej daty. Mamy w końcu dopiero połowę marca. Może się on pojawić w kwietniu, ale może także w grudniu. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na dalsze szczegóły.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.