Znikające wiadomości, samousuwające się, a nawet samodestrukcyjne – różne są określenia na wiadomości, które łamią główną zasadę Internetu. Mówi ona, że w Sieci nic nie ginie. Na swój sposób łamią to komunikatory i portale społecznościowe. Naturalnie wypromował to Snapchat, a teraz WhatsApp chce pójść w podobną stronę. Wiele wskazuje, że gotowe rozwiązanie jest dostępne tuż za rogiem. Tym samym przyjrzyjmy się, co dokładnie szykuje jedna z głównych usług Facebooka.

WhatsApp za Ciebie usunie wiadomości po określonym czasie – znikająca treść jest w modzie

W wersjach testowych (beta) WhatsApp oznaczonych numerami 2.20.83 i 2.20.84 zauważono możliwość ustawiania czasu, po którym dana wiadomość ma zostać usunięta. Jak sami możecie zauważyć na powyższych zrzutach ekranu, rozpiętość dostępnych opcji jest naprawdę szeroka. Treści mogą zniknąć po godzinie lub nawet po 1 roku. Może nieco brakować możliwości wprowadzania konkretnego czasu, gdyż nie da się ukryć, że zróżnicowanie jest rozległe. Jednak nie zapominajmy, że to testy, więc ostatecznie być może pojawi się stosowne pole, gdzie to my podamy konkretny okres. Obecnie samą funkcjonalność jest widoczna, ale nie działa globalnie. Zapewne WhatsApp zdecyduje się na jej uruchomienie dopiero po skończonych testach.

Zobacz też: Nubia Red Magic 5G oficjalnie! To prawdziwy potwór dla graczy.

Kiedy to się stanie? Na tę chwilę firma nie zdradza żadnych szczegółów. Niemniej jeśli chcecie spróbować swoich sił z wersjami testowymi WhatsAppa, to możecie spróbować dołączyć do nich poprzez dedykowany program w Sklepie Play. Obecnie liczba testerów jest już maksymalna, więc… mogę Was przekierować do APK Mirror, gdzie już takich ograniczeń nie ma.

Źródło: Phone Arena, Wabetinfo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.