Tablet od HTC przeszedł certyfikację WiFi – Nexus 9 nadchodzi wielkimi krokami?

Newsy

htc nexus 9 volantis

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Każde mobilne urządzenie przed pojawieniem się w sprzedaży musi przejść wiele testów, aby otrzymać dany certyfikat. Wśród nich są znane nam często jako przedpremierowe przecieki, a więc Federalna Komisja Komunikacji (FCC) czy też jej chiński odpowiednik w postacie Teena. Mobilne urządzenia muszą także przejść certyfikację Bluetooth oraz WiFi jeżeli w takie moduły zostały wyposażone.

 

Dzisiejszy wyciek, co prawda, nie ujawnił nam wielu informacji, ale potwierdził wiadomość, która obecnie istniała w fazie plotek i niepotwierdzonych danych. Otóż HTC szykuje się do wprowadzenia na rynek tablet, który właśnie otrzymał certyfikat WiFi. Jak nie trudno się domyślić, automatyczny nasuwa się seria Nexus. To właśnie Tajwańczycy najprawdopodobniej stworzą nowy tablet dla Google, którego koncept możecie ujrzeć na początku newsa. Będzie to 8,9-calowy model, który najprawdopodobniej będzie prezentował obraz w rozdzielczości 2048×1440 (QHD, 16:9). Dodatkowo, według plotek już, sercem Nexusa 9 będzie najnowszy 64-bitowy układ Nvidii w postaci Tegry K1. HTC nie wykorzystuje potencjały tej jednostki, gdyż towarzyszyć jej będzie „tylko” 2 GB RAM. Dodatkowo pojawią się dwie wersje różniące się ilością wbudowanej pamięci – 16 GB lub 32 GB. Tańszy model to koszt około 1250 złotych, a za dwukrotnie większą pojemność Google zażyczy sobie 250 złotych więcej.

 

Oczywiście Nexus 9 pojawi się także w wersji z modułem LTE, co potwierdza rozróżnienie modeli na stronach certyfikacji. W takim razie HTC wraca do gry na rynku tabletów – to dobry ruch Tajwańczyków?

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x