ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Data premiery Kirina 820 i Honor 30S

Oto Honor 30S, czyli 5G wkroczy na niższą półkę cenową

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Honor w tym roku ma utrudnione zadanie w zaistnieniu na światowym rynku. Mimo że ich premiery (seria V30 i 9X Pro) mogą uznać za ciekawe, to niestety blokada USA zabrała Sklep Play, a więc i zainteresowanie wielu konsumentów. Niemniej to nie oznacza, że Chińczycy rezygnują z dalszego rozwoju. W drodze jest ich flagowa seria, wraz z którą prawdopodobnie zawita nowy reprezentant – tytułowy Honor 30S. Będzie to swego rodzaju wersja Lite, ale producent pójdzie o krok dalej i zaoferuje 5G.

Honor 30S będzie pierwszym smartfonem firmy ze średniej półki z 5G na pokładzie

honor 30s wyglad specyfikacja 5g

Co prawda Honor 20S, stanowiący słabszą wersję Honora 20, został zaprezentowany we wrześniu, ale nie wyklucza się, że Honor 30S pojawi się wcześniej. Z ujawnionych informacji smartfon ten otrzymał już kilka certyfikatów, które zdradzają część specyfikacji. Dowiedzieliśmy się między innymi, że Chińczycy stawiają na układ Kirin 820 z modemem 5G. Tym samym prawdopodobnie będzie to pierwszy smartfon z całej rodziny Huawei z tą technologią łączności. Nie zabraknie szybkiego ładowania (40 W), a także poczwórnego aparatu. Wyświetlacz zapewne zostanie wykonany w technologii LCD, o czym może świadczyć czytnik linii papilarnych na krawędzi.

Zobacz też: Polscy inżynierowie działają razem z Europejską Agencją Kosmiczną.

Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie Honor przedstawi swoje nowości. Zbliżamy się wielkimi krokami do konferencji Huawei, na której poznamy P40 i P40 Pro, więc czas dla Honora zapewne będzie później. Nie wiadomo, czy obecnie trwająca pandemia wpłynie na plany marki, ale być może firma w końcu zdecyduje się na wybraną premierę w naszym kraju. Nie zapominajmy, że Huawei Mobile Services też pojawią się na Honor 30S.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy