Już za kilka dni platforma OLX ułatwi wysyłkę smartfonów swoim użytkownikom. Pojawić ma się opcja dostawy za pośrednictwem Sendit. Sam telefon do nowego właściciela ma dostarczyć Poczta Polska.

Jak OLX ułatwi wysyłkę smartfonów?

Nowa usługa na OLX póki co pojawi się wyłącznie w kategorii Telefony Komórkowe. Będzie można z niej korzystać od 18 marca. Nie będzie ona jednak aktywowana automatycznie.

olx ułatwi wysyłkę smartfonów

Żeby można było skorzystać z dostawy za pośrednictwem Sendit, realizowanej przez Pocztę Polską, sprzedający musi podczas zamieszczania ogłoszenia wybrać odpowiednią opcję w formularzu publikacji oferty. Koszt dostawy zostanie od razu wyświetlony, a kupujący zapłaci od razu za sam telefon, jak i za jego wysyłkę. Czy w strukturze OLX pojawi się zautomatyzowany system płatności? Jak nowe rozwiązanie wpłynie na bezpieczeństwo zakupów? Na te pytania trudno teraz odpowiedzieć, ponieważ informacji o nowej usłudze na OLX jest mało. Pojawi się jednak ona już w najbliższych dniach, więc szybko będzie można zweryfikować jej działanie.

Czytaj także: Rząd zakazuje sprzedaży maseczek na Allegro i OLX – koniec Januszowania

OLX to jedna z największych platform sprzedażowych w Polsce. W przeciwieństwie do Allegro nie jest miejscem, gdzie można od razu dokonać transakcji. OLX to serwis ogłoszeń lokalnych. Administracja platformy rekomenduje, by kupować przedmioty osobiście od sprzedawców. W przypadku robienia przelewów i czekania na przesyłkę łatwo paść ofiarą oszustwa.

źródło: wirtualnemedia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.