ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ładowarki do aut greenway mazda

Ładowarki do aut elektrycznych – GreenWay i Mazda współpracują

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Firmy GreenWay oraz Mazda współpracują w kwestii urządzeń, jakimi są ładowarki do aut elektrycznych. GreenWay dostarczy znanej marce samochodów ładowarki do samochodów. Firma zainstaluje urządzenia m.in. w polskich salonach Mazdy.

GreenWay i Mazda zainstalują ładowarki do aut elektrycznych. Gdzie dokładnie?

Urządzenia od GreenWay mają być dostarczane klientom Mazdy, którzy zdecydują się na detaliczny zakup samochodu na prąd. Ładowarki pojawią się również w placówkach sieci dealerskiej i w warszawskiej centrali Mazdy.

GreenWay nie tylko dostarczy same ładowarki, ale też zajmie się ich zarządzaniem i obsługą. Firma ma również porozumieć się z Urzędem Dozoru Technicznego w kwestii instalacji urządzeń. Przedsiębiorstwa GreenWay i Mazda podpisały porozumienie w lutym tego roku. Umowa zakłada, że ładowarki do aut elektrycznych pojawią się przy salonach Mazdy w Polsce w ciągu 2 lat. Stacje ładowania będą ogólnodostępne. Oznacza to, że będą używane do ładowania samochodów z serwisu czy z salonu, ale skorzystać będą mogli też zwykli klienci. GreenWay dostarczy ładowarki klientom, którzy kupią Mazdę MX-30 z limitowanej serii First Edition. Za dodatkową opłatą firma zainstaluje urządzenie na terenie domu klienta. Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska uważa, że obsługa stacji ładowania aut elektrycznych to usługa, która przydaje się firmom. Dealerzy potrzebują stacji ładowania jeśli oferują modele elektryczne, jednak instalacja, obsługa techniczna i zarządzanie ładowarkami może być dla nich utrudnieniem – zauważa.

Czytaj także: W pobliżu polskich autostrad powstaną nowe stacje ładowania aut elektrycznych

Kolejny etap współpracy GreenWay i Mazdy zakłada zaoferowanie kierowcom elektrycznych modeli Mazdy kart pre-paid umożliwiających ładowanie pojazdów w całej sieci GreenWay.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy