Toshiba pokaże nowy tablet na IFA?

1 minuta czytania
Komentarze
toshiba-ifa-2011 _2_

Do tej pory tablety Toshiby nie cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Jednak japoński producent się nie poddaje, i według najnowszych doniesień pracuje nad nowym projektem, który ma zostać zaprezentowany podczas tegorocznych targów IFA.

Przypomnijmy, że pierwszym tabletem był Folio100, który przez wielu został uznany za najgorszy tablet w historii. Powodem tej opinii nie była słaba specyfikacja techniczna; sercem urządzenia jest dwurdzeniowa Tegra2, wspomagana przez 512 MB RAM. Zawiodła zawyżona cena oraz słabe oprogramowanie, niedostosowane dla tabletu – Android 2.2 Froyo.

Niedawno na rynku pojawiła się Toshiba Thrive. Spośród innych urządzeń z Honeycomb + Tegra2 wyróżnił się on pełnowymiarowymi portami SD, USB oraz HDMI. Posiada też dosyć solidną budowę oraz wymienną baterię – ten szczegół nadal nie jest powszechnością. Nie odniósł on wielkiego sukcesu, a użytkownicy skarżyli się na problemy ze stabilnością, które miały być naprawione w ostatniej aktualizacji oprogramowania.

Nowe zdjęcia zdradzają nadchodzący tablet Toshiby, który wyróżni się cienką obudową. Kosztem będzie zmniejszenie części portów; w tym modelu zobaczymy wejście microHDMI oraz microSD. Lecz nawet w tak chudej obudowie udało się zagospodarować miejsce na pełnowymiarowy port USB. Nie wiemy, czy znów zostanie użyty sprawdzony układ Nvidia Tegra2, czy może będzie to Tegra3, znana także jako Kal-El.

Będziemy starali się informować Was o wszystkich nowościach z berlińskich targów IFA.

 

toshiba-ifa-2011 _1_

 źródło: androidandme.com

Motyw