ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kopiuj/wklej między Samsungiem a Windowsem

Kopiuj/wklej teraz działa pomiędzy Windowsem a flagowcami Samsunga

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung ogłosił rozszerzenie strategicznego partnerstwa z Microsoftem w ubiegłym roku. To przyniosło funkcję Link to Windows do Galaxy Note10. W zeszłym miesiącu stało się jasne, że obie firmy będą dalej rozwijać funkcjonalność między swoimi platformami, zwłaszcza po premierze rodziny Galaxy S20. I właśnie te smartfony oraz Galaxy Z Flip dostały wsparcie do międzyplatformowej obsługi kopiuj/wklej z systemem Windows 10.

Kopiuj/wklej między Samsungiem a Windowsem

Kopiuj/wklej między Samsungiem a Windowsem

Funkcjonalność ta została umożliwiona przez najnowszy system Windows 10 Insider Preview Build 19582.1001. Pozwala ona użytkownikom na bezproblemowe kopiowanie/wklejanie tekstu i obrazów z ich Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra lub Galaxy Z Flip do komputera z systemem Windows i na odwrót. W systemie Windows można po prostu użyć menu kontekstowego z prawym przyciskiem myszy lub znanych skrótów klawiaturowych ctrl + c i ctrl + v, aby odpowiednio skopiować i wkleić interesujące nas treści bezpośrednio na smartfon Samsunga

Zobacz też: Wygląd Galaxy M11 – kolejna dziura, ale i duża bateria

Wykonując to samo z telefonu, wystarczy dotknąć i przytrzymać, aby wybrać odpowiednią opcję w wyświetlonym oknie dialogowym. Funkcję tę można włączyć z menu ustawień w smartfonach Samsunga. Warto też pamiętać, że jest ona obecnie dostępna jedynie na wybranych rynkach. Niestety, żadna z firm nie pochwaliła się, o jakie dokładniej kraje chodzi. Nie jestem więc w stanie powiedzieć Wam czy działa to także w Polsce, czy też nie. Na pewno jednak zacznie ułatwi ona pracę, kiedy posługujemy się komputerem z Windowsem i flagowym smartfonem od Samsunga. Szkoda, że Google nie wpadło na podobny pomysł ze swoim Chrome OS. Chętnie bym z czegoś takiego korzystał. Swoją drogą wielka szkoda, że nikt wcześniej nie wpadł na takie rozwiązanie.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy