Oszustwo na koronawirusa

Kradzież na koronawirusa – ostrzeżcie najbliższych

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Tego akurat mogliśmy się spodziewać. Oszuści w wielu zakątkach świata już od miesięcy wykorzystują zamieszanie związane z epidemią koronawirusa. Nic więc dziwnego, że kiedy ten stał się głośnym problemem także w Polsce, znaleźli się i tacy, którzy chcieli wykorzystać sytuację. Dobrym przykładem są tutaj maseczki przeciwpyłowe, które były sprzedawane jako maseczki przeciwkokoronawirusowi. Teraz jednak pojawiła się kolejna, bardziej bezczelna metoda.

Oszustwo na koronawirusa

Oszustwo na koronawirusa

Jak donosi Zaufana Trzecia Strona, oszuści zaczęli powoływać się na koronawirusa także w innych metodach oszukiwania Polaków. Dość popularna i niebezpieczna technika z fałszywym panelem płatności została właśnie dostosowana do obecnego stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce. Rozsyłają oni SMS-y o następującej treści:

Informujemy iż zgodnie z spec ustawą dotyczącą koronawirusa Państwa środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 PLN.

To oczywiście zwykła próba oszustwa. Sama informacja o pobieraniu środków brzmi niedorzecznie, jednak możliwość ich zachowania to byłby czysty absurd. Niestety, w obliczu ogólnokrajowej paniki wiele osób nie myśli zbyt rozsądnie, o czym mogą świadczyć olbrzymie tłumy w sklepach.

Zobacz też: Call of Duty Warzone okazało się niesamowitym hitem

To niestety nie wszystko. Powstał jeszcze jeden wariant tego oszustwa. Tym razem treść SMS-a wygląda następująco:

Zgodnie z specustawa dt koronawirusa wszyscy obywatele RP beda szczepieni. Z refundacja koszt wynosi 70 PLN. Oplac, aby uniknac kolejek.

Niestety, na tego wirusa nie ma jeszcze szczepionki. Jeśli ta się pojawi, to na pewno sama procedura nie będzie miała takiego przebiegu. Wszelkich informacji na temat działań władz w tej sprawie należy szukać na oficjalnej stronie rządowej

Źródło: Zaufana Trzecia Strona

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy