W związku z epidemią koronawirusa niedzielna wycieczka do kościoła to fatalny pomysł. Msze w internecie to dobra alternatywa dla tych, którzy koniecznie chcą w jakiejś formie uczestniczyć w eucharystii, a jednocześnie mają na uwadze zdrowie swoje i innych.

Gdzie oglądać msze w internecie?

Zamknięcie szkół, obiektów sportowych, galerii handlowych czy muzeów na niewiele się zda, jeśli w niedzielę Polacy tłumnie ruszą do kościołów. Tym bardziej że specyfika budynków sakralnych i samych mszy sprzyja zakażeniu się wirusem. Wspomnijmy, chociażby moment udzielania komunii świętej czy wodę święconą w kropielnicach, której dotyka mnóstwo osób.

msze w internecie

Alternatywą dla tradycyjnej mszy może być internetowa transmisja takiego wydarzenia. Do korzystania z różnego rodzaju transmisji zachęcał m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski. Poniżej publikujemy rozpiskę transmisji mszy w internecie, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 15.03.2020.

  • Platforma WP Pilot: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00, 19:00
  • Onet Religia: 11:00
  • Tvn24.pl: 11:00

Czytaj także: Dużo wolnego czasu w domu? Oto nasze propozycje, jak go spędzić

Koronawirus i apele władz o nieprzebywanie w dużych grupach wymogły także inne działania podejmowane w sieci. Internetowe transmisje swoich koncertów zapowiedzieli niektórzy artyści, którzy byli zmuszeni odwołać planowane wydarzenia związane z występami na scenie. Z kolei platforma Player obiecała pokazać bezpłatnie najbliższe mecze piłkarskiej Ekstraklasy, gdyż te miały odbyć się bez publiczności na trybunach. Tu jednak sytuacja uległa zmianie i ligowe spotkania całkowicie odwołano.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.