ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
gdzie jest koronawirus mapa

Interaktywna mapa online pokazuje, gdzie jest koronawirus

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Jeśli zastanawiasz się, gdzie aktualnie jest już koronawirus, może zainteresować cię interaktywna mapa pokazująca to zjawisko. Oprócz zaznaczonych lokalizacji strona internetowa z mapą zawiera także szereg informacji i statystyk związanych z epidemią.

Gdzie aktualnie jest koronawirus? Pokazuje to interaktywna mapa

Mapa, o której piszemy, znajduje się na stronie arcgis.com i posiada kilka istotnych funkcji. Po pierwsze, możemy śledzić na niej, gdzie rozprzestrzenia się koronawirus. Mapa posiada również zaznaczone lokalizacje szpitali, gdzie znajdują się oddziały zakaźne. Klikając w nie, można sprawdzić ich adres.

gdzie jest koronawirus mapa

Tak naprawdę interaktywna mapa pokazująca, gdzie jest koronawirus, to tylko część strony, na której znajdują się także liczne widżety. Wskazują one na bieżąco liczbę zachorowań na koronawirusa w Polsce i na świecie, a także liczbę przypadków śmiertelnych. Obok znajduje się lista krajów, gdzie stwierdzono obecność wirusa. Państwa uszeregowane są w kolejności od tych, gdzie chorych osób jest najwięcej, do tych, gdzie zachorowań jest najmniej. Na stronie znajdziemy również wykres z aktualnymi danymi dla Polski i listę wszystkich oddziałów zakaźnych w Polsce wraz z adresami. Każdy widżet można powiększyć lub pomniejszyć. Wracając do mapy, najwięcej danych przedstawia ona o Polsce. Jeśli przesuniemy wskaźnik na inne kraje, wyświetlą nam się jedynie liczby osób chorych, wyleczonych i przypadków śmiertelnych bez podziału na regiony.

Czytaj także: Rząd zakazuje sprzedaży maseczek na Allegro i OLX – koniec Januszowania

Dane pojawiające się na stronie nie są brane z losowych źródeł. Miejsca, skąd pochodzą dane, są wyszczególnione pod mapą. Interaktywna mapa jest dostępna w internecie pod tym adresem. Uproszczona, mobilna wersja strony znajduje się tutaj.

Sprawdź najnowsze wpisy