szkoła w chmurze

Szkoła w chmurze – platforma dla uczniów do nauki w domu

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Zamknięto szkoły, przez co najmłodsi członkowie twojej rodziny czują się usprawiedliwieni, nie ucząc się? Szkoła w chmurze to usługa, która oznacza koniec ich wymówek. Zastosowane środki ostrożności związane z epidemią koronawirusa nie są powodem, by zrezygnować z przerabiania obowiązkowego materiału edukacyjnego.

Szkoła w chmurze za darmo – jak to działa?

Szkoła w chmurze to platforma e-learningowa. Jej administratorzy zapowiedzieli, że w związku z zamknięciem placówek oświatowych, usługa będzie dostępna bezpłatnie dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Narzędzie ma pozwolić dzieciom kontynuować naukę w bezpieczny sposób.

szkoła w chmurze

Każde dziecko w wieku szkolnym może za darmo zarejestrować się na stronie szkolawchmurze.org. Zalogowany uczeń uzyskuje dostęp do materiałów edukacyjnych z przedmiotów, które normalnie realizuje w szkole. Administratorzy platformy chwalą się, że Szkoła w chmurze w całości realizuje podstawę programową określoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Użytkownicy platformy mogą korzystać z gotowych kart pracy. W bazie są zadania z takich przedmiotów jak chemia, przyroda, biologia, język polski, geografia, WOS czy historia. Szkoła w chmurze oferuje zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Dzieci podczas korzystania z platformy są też zachęcane do zapoznania się z dodatkowymi materiałami poświęconymi danemu zagadnieniu. Najistotniejsze materiały są podlinkowane na platformie.

Czytaj także: Pokémon Go zmienia się tak, żebyś jak najmniej wychodził z domu

Platformy do e-learningu są dobrym wyborem, gdy dziecko z jakichś powodów nie może iść do szkoły. W obecnej sytuacji przymusowy odpoczynek od szkolnych murów mają wszyscy uczniowie w Polsce. Warto pozostać na bieżąco ze szkolnym materiałem, by nie narobić sobie zaległości. Nauka dzieci i młodzieży z wykorzystaniem online’owych narzędzi to już nie jest science-fiction. Skoro dziś za pomocą smartfona wypożyczamy elektryczne hulajnogi i auta, musimy także unowocześniać i rozwijać system edukacji – uważa Mariusz Truszkowski, twórca koncepcji Szkoły w chmurze.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy