Filtry do wody są coraz bardziej popularne, co oczywiście jest dużym pozytywem. Picie wody z kranu w Polsce wciąż nie jest tak popularne, jak w innych krajach. Zapewne chodzi tu o niechęć do spożywania takiej wody ze względu na starą instalację wodną lub obawę przed różnymi drobnoustrojami. Oczywiście mamy wodę chlorowaną, ale wolimy pić wodę z pewnego źródła, pozbawioną przykrego smaku i zapachu. Pod tym względem i tak mamy szczęście. W wielu rejonach świata woda z kranu w ogóle nie jest zdatna do picia.

Oczyszczacz do wody Xiaomi

Oczyszczacz do wody Xiaomi

Rezygnacja z wody butelkowanej ma wiele zalet. Jedną z najbardziej oczywistych jest oszczędność. Picie wody z kranu jest także pozytywną praktyką z punktu widzenia środowiska. Mniej butelek oznacza mniej odpadów. Nie wolno zapominać także o zużyciu paliw kopalnych niezbędnych do transportu na sklepowe półki. Dodatkowo nasze zakupy będą zwyczajnie lżejsze. Rozwiązaniem tych problemów może być filtr do wody od Xiaomi, a dokładniej model Yunmi S2 600G. Głównym zadaniem tego filtra do wody jest skuteczne oczyszczanie wody ze szkodliwych substancji, bakterii, metali ciężkich oraz antybiotyków.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Seria Redmi Note 9 zaprezentowana – Xiaomi wprowadza nowy podział

Producent podaje, że w porównaniu do poprzedniego modelu znacznie skrócono czas filtracji. Xiaomi chwali się, że filtr jest w stanie nalać pełną szklankę wody w ciągu ośmiu sekund. Jest to poprawa względem starszej wersji o ponad 10 sekund. Kolejnym udogodnieniem jest wymiana pojedynczego 4-poziomowego filtra na dwa 2-poziomowe współpracujące ze sobą. Filtry pierwszego poziomu są odpowiedzialne za zatrzymywanie cząstek stałych. Drugi poziom to natomiast pierwszy filtr węglowy. Obydwa te elementy ulegają stosunkowo szybkiej degradacji. Dlatego ich rozdzielenie umożliwia znacznie tańszą konserwację sprzętu. Drugi filtr odpowiada za trzeci i czwarty poziom filtracji. W jego skład wchodzą kolejny filtr węglowy oraz filtr odwróconej osmozy RO. Ich wymiana wedle zapewnień producenta jest niezwykle prosta. Udoskonalony proces sprawia, że jakość wody kranowej niczym nie odbiega od butelkowanej wody dostępnej w sklepach. Biorąc pod uwagę jego dość szeroki zakres działania, to jego cena jest całkiem atrakcyjna. Oczyszczacz wody Xiaomi Yunmi S2 600G wyceniony jest na 1999 juanów, czyli około 1100 PLN.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.