Samsung jest największym producentem smartfonów na świecie. Jego oferta cieszy się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Duży wpływ na to ma całkowite zrewidowanie przez firmę swojej strategii zarówno jeśli chodzi o cenę, jak i podejście do klientów. Nie należy jednak zapominać o technologicznych osiągnięciach producenta. To w końcu jemu zawdzięczamy aparaty o gigantycznych rozdzielczościach, czy pamięci UFS. Teraz natomiast oczekujemy pojawienia się zupełnie nowej technologii wyświetlaczy.

Samsung PIFF – nowa technologia wyświetlaczy

Samsung PIFF

Premiera ekranów AMOLED od Samsunga odbyła się w 2008 roku. Oczywiście miały one masę wad. Przepalały się, biały kolor na nich praktycznie nie istniał. Wszystko było przejaskrawione i co tu dużo mówić paskudne. Sam miałem do czynienia z Samsungiem Galaxy S Plus i Wave S8500. Biel pierwszego wpadała w zieleń a drugiego w żółć. Jednak obecnie jest to jedna z najbardziej cenionych technologii wyświetlaczy na świecie. Lata rozwoju zapewniły nam niesamowity postęp w tej dziedzinie. Po drodze pojawiły się także inne odmiany tej technologii jak Super AMOLED i Dynamic AMOLED. Według najnowszych doniesień producent zamierza znów zamieszać na tym rynku nowym produktem.

Zobacz też: Vivo nie zamierza przespać ekspansji sieci 6G

Na początku tego miesiąca Samsung złożył wniosek o rejestrację znaku towarowego w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych pod nazwą Samsung PIFF. TPojawił się on również w bazie danych World Intellectual Property Organization i jest sklasyfikowany w klasie 9. Pod tym względem jedyną rzeczą opisaną w patencie jest prosty termin Wyświetlacz do smartfona. Istotnym aspektem zgłoszenia było to, że zostało ono wykonane przez Samsung Electronics, a nie przez Samsung Display. Stąd prawie na pewno jest to nowa generacja wyświetlaczy dla smartfonów koreańskiego producenta. Niestety, nie wiadomo o nich nic więcej. Spekulacje sugerują, że trafią one do flagowców. Czy to będzie oznaczało przejęcie wyświetlaczy AMOLED przez średnią półkę? Mam nadzieję.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.