Huawei jest znany przede wszystkim z dwóch rzeczy: produkcji smartfonów oraz elementów do budowy infrastruktury sieci komórkowych. Niestety, jako że obydwie opierają się na łączności, to chiński gigant ma z nimi spore problemy. Wszystko to przez amerykańską blokadę wywołana domniemanym szpiegostwem producenta. Mimo że wciąż nie przedstawiono żadnych dowodów, to ponosi on dość spore konsekwencje. Wiele krajów odmawia mu prawa do udziałów w przetargach na budowę sieci. Konsumenci natomiast unikają jego smartfonów z powodu braku usług Google. Jest jednak pewna dziedzina, w której producent wciąż odnotowuje wzrost. Są to urządzenia noszone jak smartwatche i opaski.

Opaski i smartwatche Huaweia odnotowują wzrost

Opaski i smartwatche Huaweia

Prezes Huaweia zdradził, że produkty noszone utrzymują ponad 100-procentowy wzrost przez dwa kolejne lata. Dodał przy tym, że dla roku 2019 wyniósł on aż 170 procent. Uważa, że wynika to przede wszystkim z faktu, iż właściciele tego typu urządzeń producenta są niezwykle zadowoleni z nich i chętnie polecają je swoim znajomym. Warto przy tym zauważyć, że urządzenia noszone coraz częściej wykraczają poza smartwatche i opaski. Do tej kategorii zaliczane są także bezprzewodowe słuchawki douszne. Oznacza to, że do tego wzrostu przyczyniły się także urządzenia z serii FreeBuds. Przyznam jednak, że mam dość mieszane uczucia co do zaliczania słuchawek do tego segmentu. Nie mogę się jednak nie zgodzić, że jak najbardziej wpasowują się w jego definicję.

Zobacz też: YouTube znowu pozwoli zarabiać na koronawirusie

Warto również pamiętać, że Huawei opracował również swój autorski procesor dla takich urządzeń, którym jest Kirin A1. Układ ten obecnie możemy znaleźć zarówno w słuchawkach FreeBuds 3, jak i smartwatchu Huawei Watch GT2. Został on wykonany w architekturze RISC-V, dzięki czemu w żadnym stopniu nie korzysta z amerykańskich technologii. Wszystko dzięki temu, że fundacja, która ją opracowała, przeniosła się do Szwajcarii z powodu obaw o ograniczenie jej zasięgu przez Donalda Trumpa. Firma ma zamiar wykorzystywać ten układ w znacznie większej gamie urządzeń. Chodzą plotki, że zamierza nawet na jego podstawie wyprodukować prosty telefon.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.