Modyfikacje smartfonów i alternatywne wersje Androida wbrew pozorom wciąż cieszą się sporą popularnością. Osoby, które tym się zajmują przy wyborze smartfona, patrzą w dużej mierze na jego łatwość modyfikacji. Dlatego też procesory od MediaTeka, który nie udostępnia żadnych danych na temat swoich układów, są przez nie odbierane bardzo negatywnie. Zupełnie inne podejście do tej grupy przejawia Samsung, który właśnie udostępnił kod źródłowy dla serii Galaxy S20.

Kod źródłowy Galaxy S20

Kod źródłowy Galaxy S20

Samsung udostępnił właśnie kod źródłowy jądra dla serii Galaxy S20. Warianty dla układów Exynos pojawiły się kilka dni temu. Wczoraj natomiast do sieci trafiły wersje dla Snapdragona. Otwartość tego kodu oznacza, że osoby lubujące się w tworzeniu lub instalowaniu modyfikacji powinny się zainteresować smartfonami z tej serii. Dodatkowo pozwoli to społeczności na łatwiejsze wyszukiwanie wszelkich luk bezpieczeństwa. Takie podejście okazuje się znacznie skuteczniejsze w ich szybkim łataniu niż czynienie z tego nielegalnego procederu. W końcu przestępcy i tak nie przejmują się zakazami ani względami moralnymi. 

Zobacz też: TikTok ma nowy pomysł na udowodnienie swojej uczciwości

Zabieg ten pomoże także twórcom aplikacji na lepszą optymalizację programów dla tych smartfonów. Dzięki temu będą one chodziły jeszcze lepiej. Oczywiście pod warunkiem, że zechcą oni pisać programy pod te konkretne smartfony. To już nie jest takie oczywiste. Zabieg ten na pewno sprawi, że cykl życie serii Galaxy S20 będzie naprawdę długi. Nawet po zakończeniu oficjalnego wsparcia. Wielka szkoda, że wszyscy producenci nie wychodzą z podobną inicjatywą. Udostępnienie kodu źródłowego dla serii Galaxy S20 sprawia, że są to najlepsze flagowce dla każdego fana modyfikacji.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.