Mam nadzieję, że ta informacja przekona osoby niezdecydowane. Szczerze jednak wątpię, że zmieni ona pogląd na całą sprawę zaciekłych przeciwników sieci 5G. Na pewno zaczną głosić, że naukowcy się nie znają, albo zostali przekupieni przez jaszczuroludzi, masonów i cyklistów. Okazuje się bowiem, że sieć 5G nie stanowi najmniejszego zagrożenia dla ludzkiego zdrowia czy życia.

5G jest bezpieczne dla zdrowia

5G jest bezpieczne dla zdrowia

Międzynarodowy organ normalizacyjny stwierdził, że nie ma żadnych dowodów na to, że sieci komórkowe 5G stanowią jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Międzynarodowa Komisja Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP) poświęciła siedem lat na analizę dowodów naukowych i zaktualizowała swoje wytyczne w celu poprawy ochrony technologii 5G wykorzystujących wysokie częstotliwości. ICNIRP stwierdziło, że wytyczne z 1998 roku dotyczące ochrony ludzi przed promieniowaniem z sieci telefonicznych, Wi-Fi i Bluetooth są odpowiednie dla technologii 5G. Jednak częstotliwości powyżej 6 GHz mogą wymagać nieco ostrzejszych standardów.

Zobacz też: Wiele nowości w Pokémon GO. Warto dać grze drugą szansę

Wytyczne zostały opracowane po dokładnym przeglądzie całej odpowiedniej literatury naukowej, warsztatach naukowych i szeroko zakrojonym procesie konsultacji społecznych. Zapewniają one ochronę przed wszelkimi naukowo uzasadnionymi negatywnymi skutkami zdrowotnymi wynikającymi z narażenia na EMF w zakresie od 100 kHz do 300 GHz.

— Powiedział przewodniczący ICNIRP dr Eric van Rongen.

ICNIRP zaproponowało ograniczenia, które powstrzymałyby narażenie całego ciała na częstotliwości 6 GHz oraz intensywne narażenie na małe obszary ciała. Chociaż warto tu podkreślić, że negatywny wpływ tego pasma nie został potwierdzony. Mam tylko nadzieję, że to nie spowoduje paniki wokół Wi-Fi 6e, które działa właśnie w 6 GHz.

Najważniejsze, aby ludzie pamiętali, że technologie 5G nie będą w stanie wyrządzić szkody, gdy te nowe wytyczne będą przestrzegane.

— Dodał van Rongen.

Grupa handlu komórkowego GSMA potwierdziła, że obecne telefony 5G już mieszczą się w granicach nowych standardów.

Dwadzieścia lat badań powinny uspokoić ludzi. Nie ma ustalonych zagrożeń dla zdrowia z ich urządzeń mobilnych lub anten 5G.

— Powiedział dyrektor generalny GSMA John Giusti.

I tu mała dygresja: badania te dotyczyły częstotliwości, w jakich działa sieć 5G. Dlatego możliwe było ich sprawdzenie na długo przed powstaniem sieci nowej generacji. Wiem, że dla większości jest to oczywiste, jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto uzna to za dowód na sfałszowanie badań. Zapowiedź ICNIRP pojawia się po tym, jak brytyjski regulator Ofcom stwierdził, że krajowa sieć 5G dobrze spełnia parametry bezpieczeństwa. Najwyższy wynik, jaki uzyskał dla pasma 5G, to 0,039% zalecanego limitu ekspozycji na promieniowanie. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.