ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lego Super Mario

Lego Super Mario – ni to Lego, ni to gra, ale wygląda super

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Właśnie ogłoszono, że powstanie Lego Super Mario, które trochę przypomina klasyczne zestawy kloców, a trochę jest czymś… innym. Produkt jest wynikiem współpracy dwóch firm – LEGO oraz Nintendo i od każdej z nich bierze to, co najlepsze. Co już wiemy odnośnie tego wyjątkowego zestawu?

Niedawno był Dzień Mario, czyli święto poświęcone wąsatemu hydraulikowi. Nie da się zaprzeczyć, że to jedna z tych postaci ze świata gier, którą zna chyba każdy. Nie ma tutaj znaczenia wiek, bo przecież Mario stał się bohaterem, który przemawia do każdej grupy wiekowej. Teraz będzie miał szansę na to, by pokazać się z zupełnie innej strony, niż dotychczas. Zapowiedziany zestaw klocków z pewnością znajdzie wielu nabywców i jesteśmy przekonani, że nie będą to tylko rodzice, którzy kupią je dla swoich pociech.

Lego Super Mario – piękny zestaw

Sam Lego Super Mario nie jest klasycznym zestawem kloców, z których słynie producent. Nie znajdziemy tutaj charakterystycznych postaci z dziwnymi głowami, choć nie zabraknie oczywiście możliwości samego łączenia klocków. Współpraca Nintendo oraz LEGO przyniosła twór dziwny, ale w tej swojej dziwności wyjątkowo interesujący. Tutaj twórcy zdecydowali się na stworzenie czegoś, co można nazwać odzwierciedleniem gry w realnym świecie. Postać Mario ma być bowiem wyposażona w mały ekran LCD, na którym będzie widać m.in. zdobywane punkty. Prawdopodobnie figurka Mario oraz niektóre klocki będą wyposażone w moduły NFC, które zapewnią odpowiednie interakcje.

Zobacz też: Premiera Command and Conquer coraz bliżej

Taki zestaw z pewnością zagwarantuje najmłodszym dużo zabawy, a dla starszych będzie okazją do tego, by poznać Mario z innej strony. Niestety, ale firma jeszcze nie powiedziała, ile Lego Super Mario ma kosztować. Wiadomo tylko, że zestaw klocków powinien pojawić się na sklepowych półkach jeszcze w tym roku. Podejrzewamy, że nie będzie należał do najtańszych. Produkty LEGO, które powstają we współpracy z innymi firmami, zazwyczaj są trochę droższe, od samych klocków.

Źródło: LEGO / Nintendo

Sprawdź najnowsze wpisy