ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Valve Index Alyx

Gogle Valve Index wróciły do sprzedaży przed premierą Half-Life: Alyx

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Newsy

Firma Valve, producent gier z serii Half-Life oraz właściciel sklepu z grami Steam poinformował właśnie o przywróceniu do sprzedaży swoich najnowszych gogli wirtualnej rzeczywistości o nazwie Valve Index. To bardzo drogie urządzenie, lecz mimo to chętnych nie brakuje. Szczególnie teraz, gdy na horyzoncie widać już produkcję idealnie nadającą się do wykorzystania pełni ich możliwości. Mowa oczywiście o Half-Life: Alyx, który ma się ukazać już 23 marca.

Gogle Valve Index są drogie, ale czego się nie robi, aby zagrać w Half-Life: Alyx

Valve Index Alyx

Valve Index to właściwie zestaw urządzeń. Gogle posiadają dwa ekrany LCD o rozdzielczości 1440 × 1600. Po jednym dla każdego oka. Daje nam to sumaryczną rozdzielczość 2880 × 1600. Kąt widzenia wynosi około 130 stopni. Obraz wyświetlany jest z częstotliwością nawet 120 Hz. Istnieje jeszcze tryb 144 Hz, ale opisany jest jako opcja eksperymentalna. W tym dziwnie wyglądającym hełmie, którym jest Valve Index, znajdują się także głośniki. Kolejnymi elementami zestawu są stacje bazowe, które umieszczamy w pokoju oraz kontrolery. Nie dość, że cena takiego zestawu jest koszmarnie wysoka, to jeszcze do pełni szczęścia potrzebujemy odpowiedniego peceta.

Ile kosztują gogle Valve Index i czy wasz pecet pozwoli wam zagrać w Half-Life Alyx?

Valve Index Alyx

Valve na platformie Steam udostępniło specjalną aplikację. Po zainstalowaniu i uruchomieniu sprawdzi ona, czy nasz komputer spełnia wymagania potrzebne do prawidłowego działania gogli Valve Index. Do komfortowej rozgrywki potrzebny jest czterordzeniowy procesor oraz karta graficzna NVIDIA GTX 1070 posiadająca złącze DisplayPort. Pełny zestaw Valve Index zawierający gogle, dwa kontrolery oraz dwie stacje bazowe kosztuje obecnie 4669 złotych. Prawdopodobnie zostanie wyprzedany w ciągu najbliższych dni, lub nawet godzin.

Dlatego, jeżeli należycie do tego nielicznego grona osób będących w stanie sobie na nie pozwolić, to czym prędzej udajcie na specjalną podstronę w sklepie Steam. Jako gratis otrzymacie Half-Life Alyx.

Zobacz także: Pecet do Doom Eternal w trybie Ultra Nightmare kosztuje majątek

Źródło: Valve, Steam, PC Gamer

Sprawdź najnowsze wpisy