Firma Samsung wydała komunikat, w którym informuje, że Europejczycy kupują za małe telewizory. Skąd takie wnioski? Koreański gigant technologiczny przeprowadził badanie, z którego ma wynikać, że klienci żałują, że nie kupili większego urządzenia do odbioru telewizji.

Europejczycy kupują za małe telewizory – o co dokładnie chodzi firmie Samsung?

Samsung twierdzi, że klienci coraz chętniej kupują telewizory charakteryzujące się dużą przekątną ekranu. Z badania przeprowadzonego przez firmę wynika, że 69% osób, które niedawno kupiły telewizor, w przyszłości chce rozważyć zakup większego modelu.

samsung za małe telewizory

Tyle tylko, że w badaniu wzięto pod uwagę wyłącznie klientów, którzy kupili w 2019 roku telewizor o przekątnej 55″ lub większej. Oznacza to zatem, że osoby, które już teraz kupiły duże telewizory, mogą w przyszłości rozważyć zakup większych modeli. Trzeba także wspomnieć, że procentowy wskaźnik osób planujących kupić w przyszłości większy telewizor, to europejska średnia. W Polsce ten współczynnik jest niższy i wynosi 57%. Najwięcej osób przyznających, że w przyszłości rozważy zakup większego modelu, jest w Wielkiej Brytanii. Tam taką deklarację złożyło 80% badanych. Samsung zapewnia, że na większym telewizorze widać więcej. Firma zachęca także do skorzystania z trwającej promocji na duże modele ze swojej oferty oraz zachwala telewizory QLED o przekątnej 60″ i większej.

Czytaj także: Samsung i MediaTek wspólnie stworzyli najbardziej zaawansowany telewizor na świecie

Osobom szukającym telewizora do dużego pokoju większy telewizor rzeczywiście może się przydać. Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że badania organizowane przez Samsunga oraz komunikaty wydawane przez tę firmę są ściśle powiązane z chęcią napędzenia sprzedaży wybranych urządzeń tej marki.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.