samsung za małe telewizory

Samsung twierdzi, że klienci kupują za małe telewizory, a potem tego żałują

Newsy

Firma Samsung wydała komunikat, w którym informuje, że Europejczycy kupują za małe telewizory. Skąd takie wnioski? Koreański gigant technologiczny przeprowadził badanie, z którego ma wynikać, że klienci żałują, że nie kupili większego urządzenia do odbioru telewizji.

Europejczycy kupują za małe telewizory – o co dokładnie chodzi firmie Samsung?

Samsung twierdzi, że klienci coraz chętniej kupują telewizory charakteryzujące się dużą przekątną ekranu. Z badania przeprowadzonego przez firmę wynika, że 69% osób, które niedawno kupiły telewizor, w przyszłości chce rozważyć zakup większego modelu.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]
samsung za małe telewizory

Tyle tylko, że w badaniu wzięto pod uwagę wyłącznie klientów, którzy kupili w 2019 roku telewizor o przekątnej 55″ lub większej. Oznacza to zatem, że osoby, które już teraz kupiły duże telewizory, mogą w przyszłości rozważyć zakup większych modeli. Trzeba także wspomnieć, że procentowy wskaźnik osób planujących kupić w przyszłości większy telewizor, to europejska średnia. W Polsce ten współczynnik jest niższy i wynosi 57%. Najwięcej osób przyznających, że w przyszłości rozważy zakup większego modelu, jest w Wielkiej Brytanii. Tam taką deklarację złożyło 80% badanych. Samsung zapewnia, że na większym telewizorze widać więcej. Firma zachęca także do skorzystania z trwającej promocji na duże modele ze swojej oferty oraz zachwala telewizory QLED o przekątnej 60″ i większej.

Czytaj także: Samsung i MediaTek wspólnie stworzyli najbardziej zaawansowany telewizor na świecie

Osobom szukającym telewizora do dużego pokoju większy telewizor rzeczywiście może się przydać. Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że badania organizowane przez Samsunga oraz komunikaty wydawane przez tę firmę są ściśle powiązane z chęcią napędzenia sprzedaży wybranych urządzeń tej marki.

źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x