ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
magisk root

To koniec ery Magisk? Aktualizacja SafetyNet może zniszczyć ulubione narzędzie fanów modyfikacji

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Magisk to nazwa, którą powinien znać każdy fan modyfikowania systemu Android. To proste w użytkowaniu narzędzie użytkownikom pozwala na wprowadzanie zmian w oprogramowaniu bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy – wystarczy jedynie uruchomić aplikację, zainstalować moduł i gotowe. Od wielu lat Magisk pozwala nam również na korzystanie z aplikacji bankowych i technologii płatniczych na smartfonach ze zmodyfikowanym systemem. Niestety okazuje się, że wkrótce może się to zmienić.

Twórca Magisk ostrzega przed aktualizacją SafetyNet. To może być koniec

SuperUser

John Wu, twórca Magisk, na swoim Twitterze poinformował o praktycznie ukończonych pracach Google nad aktualizacją zabezpieczenia SafetyNet. Jak wynika z oficjalnej strony giganta z Mountain View, jest ono w stanie zdalnie weryfikować urządzenia z Androidem, co dla użytkowników aplikacji takich jak Magisk byłoby ogromnym problemem. Oznacza to bowiem, że twórcy programów modyfikujących system operacyjny smartfona musieliby odnaleźć lukę w zabezpieczeniach Androida, bądź w podzespołach urządzenia, by oszukać nowe API. Nie muszę chyba wspominać, że jest to bardzo trudne zadanie.

Warto wiedzieć jednak, że jak na razie Magisk wciąż działa i John Wu wraz z deweloperami powinni poradzić sobie z obejściem aktualnych trudności. Pamiętajmy jednak, że nowe zabezpieczenia nie zostały jeszcze w pełni zaimplementowane – dopiero, gdy będą one aktywne, przekonamy się, czy twórcom Magiska uda się po raz kolejny przechytrzyć Google. Trzymajmy kciuki!

Źródło: @topjohnwu

Sprawdź najnowsze wpisy