Ciemny motyw stał się ostatnio niezwykle popularny i trudno się temu dziwić. Dzięki niemu smartfony z ekranami OLED wykazują znacznie niższe zużycie energii. Dodatkowo jest on znacznie przyjemniejszy dla naszych oczu, zwłaszcza po zmierzchu. Na szczeście Google zauważyło ten problem i zaczęło wprowadzać go do coraz to większej gamy swoich aplikacji. Natomiast wraz z Androidem 10 dostaliśmy ogólnosystemowy tryb ciemny.

Ciemny motyw w Sklepie Play

Ciemny motyw w Sklepie Play

Oczywiście wiele osób może słusznie zauważyć, że ciemny motyw w Sklepie Play nie jest niczym nowym. Do tej pory jednak był on dostępny jedynie dla dość ograniczonego grona użytkowników. Jednak od dziś ma on trafić do wszystkich urządzeń z Androidem. Google nie określiło nawet minimalnej, wymaganej wersji systemu. Jednak nie spodziewałbym się go na urządzeniach ze starszym systemem niż Android 5.0. To oczywiście jedynie moje domysły, ponieważ nie mam takiego smartfona obecnie pod ręką. Co ciekawe ciemny motyw w Sklepie Play pojawił się także na moim Chromebooku. 

Zobacz też: Prezentacja iPhone’a 9 odwołana? Wszystko na to wskazuje

Żeby włączyć ciemny motyw, należy otworzyć aplikację Sklepu Play, a następnie przejść do jej menu ustawień. Tam w zakładce motyw można wybrać pomiędzy ciemnym a jasnym. Jeśli jednak nie widzicie tej opcji, to nie ma powodów do niepokoju. Google obiecało, że powinien się znaleźć u każdego do końca tygodnia. Co ciekawe jedynym urządzeniem spośród posiadanych przeze mnie, które nie obsługuje ciemnego motywu w Sklepie Play, jest tablet od Huaweia, a dokładniej model MediaPad M3 Lite z Androidem 7 na pokładzie. Nawet stareński LG z Androidem 5.1 oferuje tę funkcję. Nie doszukiwałbym się tutaj jednak żadnych spisków względem sytuacji pomiędzy Google a chińskim producentem. To raczej jedynie zbieg okoliczności, a ciemny motyw zawita do niego już za kilka dni. A czy u Was ciemny motyw w Sklepie Play już działa?

Źródło: Phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.