Firma Logitech specjalizuje się nie tylko w akcesoriach komputerowych. Jej oferta obejmuje także kilka produktów przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. Klawiatury do tabletów, także te połączone z etui oraz ładowarkę bezprzewodową do iPhona. Teraz przedstawiono kolejną. Co prawda reklamowana jest jako akcesorium 3w1 idealne dla posiadacza iPhona, Apple Watcha oraz Air Podsów, ale skorzystają z niej także osoby wolące sprzęt innych marek. Nowa ładowarka jest w stanie bezprzewodowo uzupełniać energię aż trzem urządzeniom jednocześnie.

Ładowarką bezprzewodowa Logitech 3w1 naładujesz smartfona, zegarek i słuchawki

Producent chce swoim produktem zapełnić dziurę powstałą po wycofaniu ładowarki Apple AirPower. Amerykanie się rozmyślili, więc teraz swoich sił próbują Szwajcarzy. Nowy produkt Logitecha podzielono na trzy strefy. Największa – pionowa przeznaczona jest na smartfon. Obok może spocząć kolejne urządzenie. Niekoniecznie muszą to być słuchawki, tak jak sugeruje producent na materiałach prasowych. Wystarczy, że umieszczone tam urządzenie, będzie obsługiwało standard Qi. Ostatnia strefa przeznaczona jest na smartwatch. Niestety wprowadzono pewne ograniczenie, dzięki któremu możliwe będzie naładowanie tylko i wyłączenie Apple Watcha. Powód? Wykorzystano zastrzeżoną technologię Apple, dostępną tylko dla tego inteligentnego zegarka.

Zobacz także: Szybkie ładowanie to obecnie norma, ale to Samsung Galaxy S20 jako pierwszy dostał odpowiedni certyfikat

Dwie strefy ładowania, na których możemy umieścić smartfon, lub inne urządzenie zapewnią moc 7,5 W dla urządzeń Apple oraz maksymalnie 10 W dla pozostałych – na przykład Samsunga, Google lub LG. Niestety producent nie zdecydował się umożliwić szybszego ładowania, które wykorzystują najnowsze Samsungi z serii S20 oraz Note 10Bezprzewodowa ładowarka 3w1 trafiła na razie do sprzedaży tylko w USA. Cena wynosi 129,99 dolarów, co daje nam około 500 złotych. Dostępna jest w dwóch kolorach. Białym oraz czarnym. Nie wiadomo czy producent zdecyduje sprzedawać swój nowy produkt poza Stanami Zjednoczonymi.

Źródło: Logitech, Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.