Vivo właśnie ogłosiło, że zamierza rozpocząć własne badania nad rozwojem i możliwościami wdrożenia sieci 6G. Firma chce się przygotować na gigantyczne zmiany, jakie ta technologia może zapoczątkować już za kilka lat. Pamiętajmy, że zbyt wolne pamięci w smartfonach mogą być wąskim gardłem dla samego 5G. Natomiast sieć 6G, jeśli przyrost prędkości transmisji danych będzie proporcjonalny do tego, co oferuje 5G względem LTE, może okazać się znacznie większym wyzwaniem w tej kwestii.

Vivo pracuje nad 6G

Vivo pracuje nad 6G

Ogłoszenie dotarło z centrali firmy znajdującej się południowych Chinach. Szef tamtego oddziału Communications Research Institue, Qin Fei, stwierdził:

Chociaż komercyjne wykorzystanie 5G dopiero się rozpoczęło, Vivo już wprowadziło układy dla 6G, badając technologię nowej generacji z wyprzedzeniem. 

Innymi słowy, Vivo już teraz pracuje nad przyszłym sprawdzeniem i stworzeniem podstaw dla następnej generacji telekomunikacji. Według starszego kierownika firma stworzyła dedykowany i wyspecjalizowany zespół we wczesnej fazie tworzenia sieci 6G. Na początku ma on zademonstrować szerokie zastosowanie nowej technologii. Zespół ten przedstawi różne scenariusze możliwości tej technologii. Samo Vivo bierze już udział w kilku dyskusjach w ramach branży sieciowej. Qin wspomniał również, że jego zespół 6G będzie współpracował zarówno z krajowymi, jak i zagranicznymi uniwersytetami, aby osiągnąć lepsze wyniki w badaniach nad tą technologią.

Zobacz też: GDC 2020 odbędzie się dzięki potędze internetu

Oczywiście Vivo nie jest jedyną firmą pracującą nad siecią 6G. Można wręcz powiedzieć, że dołączyło ono do badań stosunkowo późno. Nokia, Samsung, Ericsson i Huawei zajmują się tym tematem już od zeszłego roku. Samo Vivo także ma w tej sprawie już pewne osiągnięcia, chociaż bardziej natury artystycznej. Producent zaprojektował już logo sieci szóstej generacji. Możecie je z resztą zobaczyć powyżej.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.