TikTok od miesięcy jest na celowniku Stanów Zjednoczonych. Te zarzucają mu współpracę z chińskim rządem i szpiegowanie na jego zlecenie. Na samych oskarżeniach się nie skończyło. Używanie tej aplikacji zostało już zakazane w wojsku stanów zjednoczonych. Platforma od samego początku broni się przed zarzutami i jest gotowa iść na różne ustępstwa, byle tylko pozostać pod skrzydłami ByteDance. Jej kierownictwo właśnie wymyśliło nowy sposób na udowodnienie swojej niewinności. 

TikTok Centrum Przejrzystości

TikTok Centrum Przejrzystości

Kierownictwo serwisu twierdzi, że planuje otworzyć Centrum Przejrzystości. Ma ono dać osobom z zewnątrz pewność co do sposobu prowadzenia działalności. Według TikToka obiekt w Los Angeles zostanie otwarty w maju. Pozwoli on zewnętrznym ekspertom na obserwację sposobu, w jaki platforma moderuje treści. Będzie również udostępniać szczegóły dotyczące swojego kodu źródłowego i niezależnych środków bezpieczeństwa. TikTok podjął ostatnio działania mające na celu rozwiązanie bieżących problemów związanych z bezpieczeństwem. W grudniu serwis opublikował swój pierwszy raport o przejrzystości. Natomiast na początku tego miesiąca powołał amerykańską kadrę wykonawczą na stanowisko głównego urzędnika ds. bezpieczeństwa informacji.

Zobacz też: Pocophone F1 z oficjalnym Androidem 10 i MIUI 11

Nie jest jeszcze jasne, jak dokładnie będzie działać nowy obiekt, ani też TikTok nie wyjaśnił, w jaki sposób zostaną wybrani zewnętrzni eksperci. Nie wiadomo nawet co konkretnie będą mogli obserwować. Jedyne co otrzymaliśmy to oświadczenie o następującej treści:

Oczekujemy, że centrum ds. przejrzystości będzie działać jako forum, na którym obserwatorzy będą mogli przekazywać istotne informacje zwrotne na temat naszych praktyk. Nasz krajobraz i branża szybko się rozwijają. Dlatego też jesteśmy świadomi, że nasze systemy, polityka i praktyki nie są bezbłędne, dlatego też jesteśmy zobowiązani do ciągłego doskonalenia.

Czy takie działania przekonają władze USA do dobrych intencji serwisu? Czas pokaże.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.