Wash Your Lyrics to prosta usługa dostępna w internecie. Większości osób służy głównie do zabawy, ale ma też walor edukacyjny, który można wykorzystać. Kreator jest bardzo popularny – już pierwszego dnia działania stworzono prawie 100 tysięcy grafik.

Jak działa Wash Your Lyrics?

Dokładne mycie rąk jest ważną czynnością higieniczną, którą powinniśmy wykonywać zawsze po powrocie do domu czy przed jedzeniem. Jest to ważne szczególnie teraz, gdy szaleje grypa i koronawirus.

wash your lyrics

Być może słyszeliście porównania używane przez ekspertów, które miały objaśnić, jak długo powinno się myć ręce. Mówi się czasem, że można zanucić w głowie popularny fragment piosenki określoną ilość razy i w ten sposób łatwo odmierzyć czas. Te słowa szczególnie mocno wziął do siebie niejaki William, obecny w social mediach pod nazwą @neoncloth. Stworzył on internetowy generator, w którym można stworzyć własną grafikę z instrukcją, jak myć ręce. Wystarczy wpisać artystę i tytuł piosenki, a po chwili zostanie wygenerowana grafika. Obrazki pokazujące sposób mycia rąk są na niej niezmienne, natomiast jako podpisy pod ilustracjami pojawią się fragmenty wybranej przez nas piosenki o odpowiedniej długości. Wygenerowaną grafikę możemy pobrać i zrobić z nią cokolwiek zechcemy. Od strony technicznej pewnym ograniczeniem jest brak dostępności polskich znaków na grafikach. Możemy wygenerować instrukcję z podpisami z polskiej piosenki, ale głoski typu ć, ż, ą zostaną zastąpione znakami zapytania, co nieco psuje efekt wizualny.

Czytaj także: Targi E3 mogą zostać odwołane przez koronawirusa

Większość użytkowników traktuje Wash Your Lyrics jako zabawę i okazję do pochwalenia się osiągniętym na stronie rezultatem w social mediach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wydrukować nietypową instrukcję i powiesić w widocznym miejscu. Chociażby w toalecie znajdującej się w naszym miejscu pracy. Tradycyjne instrukcje mycia rąk są do siebie bardzo podobne. Efekt? Większość osób nie zwraca na nie uwagi. Może więc taki nieco humorystyczny sposób pozwoli popularyzować teoretycznie banalny, ale ważny dla zdrowia nawyk.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.