ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
popularność domen w lutym 2020

Google i Facebook tracą, YouTube w górę. Popularność domen w Polsce

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Najnowsze badanie Gemius/PBI obrazuje popularność domen internetowych w Polsce w lutym 2020 roku, w porównaniu do poprzednich miesięcy. Google, Facebook i Onet mają ostatnio mniej użytkowników. YouTube czy Gazeta.pl przeciwnie. Jak dokładnie prezentował się polski internet i jego użytkownicy w ubiegłym miesiącu?

Popularność domen w Polsce w lutym 2020 roku

Google.com, Facebook.com oraz YouTube.com – oto trzy najpopularniejsze domeny w polskim internecie w lutym 2020 roku. W styczniu podium wyglądało identycznie, jednak wtedy Google oraz Facebook miały więcej użytkowników, a YouTube mniej.

popularność domen w lutym 2020

W lutym Onet był popularniejszy od WP – w styczniu było odwrotnie. Mimo wysokiego, 4. miejsca wśród najpopularniejszych domen, strona należąca do koncernu Ringier Axel Springer zanotowała spadki. Odwiedziło ją o ponad 100 tysięcy mniej osób, niż w pierwszym miesiącu tego roku. Allegro w lutym straciło prawie 300 tysięcy użytkowników, jeszcze większe straty zanotowała jednak Wikipedia. W styczniu miała ponad 15,1 mln użytkowników, w lutym z kolei już niecałe 14 mln. Spadki zanotowały również takie domeny, jak Ceneo.pl, Naszemiasto.pl czy Money.pl.

popularność domen w lutym 2020

Popularność domen w lutym 2020 to jedna kwestia, co natomiast z aplikacjami mobilnymi, z których korzystali polscy internauci? Pierwsze 5 miejsc w porównaniu do stycznia nie zmieniło zdobywców. Najpopularniejsze są Google, YouTube, Mapy Google, Messenger oraz Gmail. Messenger zanotował jednak spadek liczby użytkowników, programy od Google zyskały na popularności. Z zestawienia wypadł Kalendarz Google, natomiast pojawiła się aplikacja McDonald’s Polska.

Czytaj także: Od dziś prenumeratę Gazety Wyborczej można dodać do rachunku Orange

Ogólnie liczba internautów z Polski w lutym 2020 roku wyniosła 27,9 mln. To o 200 tysięcy mniej, niż w styczniu.

źródło: Badanie Gemius/PBI za luty 2020

Sprawdź najnowsze wpisy