Rodzinę Redmi Note 9 bez dwóch zdań można zaliczyć do grona jednych z najbardziej wyczekiwanych smartfonów 2020 roku. Ich premiera odbędzie się już jutro, jednak dziś dowiedzieliśmy się, że podstawowy Redmi Note 9 najprawdopodobniej trafi na rynek z procesorem MediaTeka. Snapdragona ma dostać z kolei model Redmi Note 9 Pro, którego rzekome zdjęcie wyciekło do Sieci kilka godzin temu.

Xiaomi Redmi Note 9 z procesorem od MediaTeka – tak sugeruje benchmark

Redmi Note 9 geekbench

Geekbench to jeden z najpopularniejszych benchmarków na świecie. Dziś trafił do niego Xiaomi Redmi Note 9, który ukrywa się pod kryptonimem „Merlin”. Z testu możemy się dowiedzieć, że urządzenie pojawi się na rynku z domyślnie zainstalowanym Androidem 10, 6 GB RAM i… procesorem MediaTeka, a konkretniej modelem Helio G70.

Zobacz także: Pixel 4a na wideo – nadchodzący smartfon Google nie ma już przed nami niemal żadnych tajemnic

Nie ma co ukrywać – procesor MediaTeka w Redmi Note 9 nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, bo przecież został w niego wyposażony już model Redmi Note 8 Pro. Snapdragona z kolei dostał „zwykły” Redmi Note 8. Wygląda więc na to, że tym razem Xiaomi postąpi odwrotnie: MediaTeka dostanie model podstawowy, a Snapdragona (prawdopodobnie 720G) – wariant z dopiskiem „Pro”. Oczywiście pod koniec należy wspomnieć, że mamy do czynienia z nieoficjalnymi informacjami, które wcale nie muszą się potwierdzić. Na szczęście wszystkiego z pierwszej ręki dowiemy się już jutro, kiedy rodzina Redmi Note 9 zostanie oficjalnie zaprezentowana. Czekacie na premierę? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.