Targi E3 mogą zostać odwołane przez koronawirusa

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

Wpływ koronawirusa na świat technologiczny jest coraz większy. Jak się okazuje, największe targi gier komputerowych mogą zostać odwołane przez koronawirusa. Tak przynajmniej donosi serwis Ars Technica. I chociaż wydarzenie to miałoby odbyć się dopiero w czerwcu, tak organizatorzy nie chcą niepotrzebnie ryzykować w związku z epidemią.

Targi E3 prawie na pewno odwołane. Winowajcą koronawirus

targi E3 koronawirus

Portal Ars Technica donosi, że decyzja o odwołaniu targów E3 została już oficjalnie podjęta przez organizatorów wydarzenia. Entertainment Software Association miało już przekazać informacje deweloperom. Dotarł do tego również jeden z redaktorów serwisu Kotaku, Jason Schreier. Według niego oficjalne odwołanie E3 to tylko kwestia czasu, a ESA czeka tylko na odpowiedni moment na wydanie oświadczenia. Firma Devolver Digital opublikowała również tweet, w którym ostrzega wszystkie osoby, które planowały zjawić się na imprezie. Zalecają oni anulowanie rezerwacji hoteli i lotów. Wszystko więc wskazuje na to, że targi E3 zostaną oficjalnie odwołane. Będzie to bardzo zła wiadomość przede wszystkim dla graczy z całego świata. To właśnie na tym wydarzeniu byłaby okazja obejrzeć nadchodzące tytuły na konsole nowej generacji. Niestety, będziemy musieli cierpliwie czekać na pojawienie się informacji w innym terminie.

Zobacz też: GDC 2020 odbędzie się dzięki potędze internetu

Na otarcie łez pozostaje fakt, że ESA rozpatruje zorganizowanie sieciowego wydarzenia zamiast E3. Nie będzie to oczywiście równe emocjom obecności na targach, jednak jak pokazuje przykład GDC 2020, sieciowa konferencja jest jednym z wyjść z obecnej sytuacji. W najbliższych tygodniach należy się spodziewać, że deweloperzy postanowią pokazać nowe gry właśnie za pośrednictwem Internetu. Odwołanie tegorocznych targów E3 może wyjść wszystkim graczom na dobre. Wszak już od kilku poprzednich edycji pojawiało się wiele głosów, narzekających na coraz gorszy poziom targów. Brak konferencji oznacza również brak zamkniętych pokazów dla pracy. Czy jednak należy się spodziewać, że deweloperzy zdecydują się na odkrycie wszystkich kart na i pokazanie większej ilości szczegółów dotyczących planów na najbliższe miesiące i lata?

Źródło: Ars Technica

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy